İstanbul'da seyir halindeki İETT otobüsü ile Tramvay çarpıştı. arpışmada otobüste büyük hasar oluştu.

Tramvayın otobüse çarptığı anlar kameralara yansıdı. Şiddetli çarpışma sonucunda 22 kişi yaralandı. İlk belirlemelere göre yaralıların dözdünün apır yaralı olduğu bildirildi.

Eyüpsultan'da tramvay ile İETT otobüsünün çarpıştığı kazada 2'si ağır 22 kişi yaralandı.

TBMM ocuk İstismarının Araştırılması Komisyonu ilk ziyaretini İstanbul'a yapacak TBMM ocuk İstismarının Araştırılması Komisyonu ilk ziyaretini İstanbul'a yapacak

Alınan bilgiye göre, Alibeyköy Mareşal Fevzi akmak Caddesi'nde meydana gelen kazanın ardından olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Kaza nedeniyle tramvay raydan çıkarken otobüs de yoldaki başka bir araca çarptı. Kazada 2'si ağır 22 kişi yaralandı.

İETT otobüsünde sıkışan 1 kişi de itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Yaralılar ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. Otobüsten gelen yoğun yakıt sızıntısı nedeniyle alana köpüklü suyla müdahale edildi.

Olay yerine gelen vinç ve çekici ile İETT otobüsünün kaldırılma çalışmaları kapsamında ekipler otobüsü körüğünden iki parçaya ayırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada,

"T5 Tramvay hattı Alibeyköy Metro İstasyonu mevkii Tramvay aracı, İETT otobüsü (36T) ve sivil aracın karıştığı trafik kazasında 2'si ağır 22 kişi yaralanmıştır. Tramvay hattı çift yönlü trafiğe kapatılmıştır. Ekiplerin kazaya müdahalesi devam etmektedir." denildi.

Metro İstanbul'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise

"T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay Hattımızda geçici bir süre için seferlerimiz Cibali-Üniversite istasyonları arasında yapılmaktadır." ifadeleri kullanıldı. Paylaşımda, "

Sefer yapılamayan Alibeyköy Cep Otogarı-Üniversite istasyonları arasında ücretsiz İETT otobüsleri ile ring seferi yapılmaktadır." denildi.

Güvenlik kamerasınca kaydedilen bir görüntüde, tramvay ile çarpışan otobüsün savrularak, yakınındaki bir araç ile otoparkta bulunan güvenlik kulübesine çarpması yer aldı. arpmanın etkisiyle güvenlik kulübesinin devrilmesi ve içinden otopark görevlisinin aniden dışarı çıkması görüntüye yansıdı.

Farklı bir açıdan çekilen güvenlik kamerası görüntüsünde ise tramvayın çarpmasıyla otobüsün savrulması, kazayı gören vatandaşların da koşarak olay yerine gelmesi yer alıyor.

Başka bir görüntüde de restoranda oturan iki kişinin kazanın ardından buradan ayrılması görülüyor.

- "Biz kulübeden zor çıktık"

Otopark görevlisi Selahattin Şahin, basın mensuplarına, tramvayın otobüsü ortadan ikiye böldüğünü gördüğünü söyledi.

Kaza sırasında kulübede olduklarını ve kendi canlarını zor kurtardıklarını ifade eden Şahin,

"Biz kulübeden zor çıktık. Allah bizi korudu." diye konuştu.

Görgü tanıklarından Melih Kartal ise çalışırken bir anda büyük bir ses geldiğini anlattı.

Deprem oluyor korkusuyla dışarı çıktıklarını ifade eden Kartal,

"Geldiğimizde tramvay tam körük noktasından otobüse çarpmıştı. Yaralılar vardı. Hemen acil olarak ambulans ve itfaiyeyi aradık. Her iki araçta da yolcular vardı. Tramvay şoförü de yaralıydı." dedi.

- "Sinyalizasyon sürekli bozuluyor"

Kaza bölgesinde esnaflık yaptığını belirten Bülent Kahveci de olaydan hemen sonra olay yerine geldiğini söyledi.

Otobüsün arkasında sıkışan bir vatandaşı itfaiyenin çıkarttığını dile getiren Kahveci, şunları kaydetti:

"Buranın böyle olacağı belliydi. Yaklaşık 10 gündür bu ışıklarda problem var, sürekli tamire geliyorlar. İstanbul'un en yoğun trafiğinin olduğu yerde ışıklı sistemle tramvay çalıştırılıyor. Burada tramvay geçiş yapacak, arabalar sıkışıyor. Arabaya yeşil yanıyor, tramvaya yeşil yanıyor. İki, üç günde bir ışıkları tamire geliyorlar. (Sinyalizasyon) Sürekli bozuluyor, son 10 gündür çok daha bozuk. Hatta İBB'nin kayıtlarında da vardır. Buranın sinyalizasyon arızalarına bakabilirler. Biz, burada oturan insanlarız. Gözümüzle gördüğümüz şeyler bunlar."