İSTANBUL (AA) - QNB Finansbank'ın katkılarıyla düzenlenen İstanbul Challenger 75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası'nda şampiyon olan Bosna Hersekli tenisçi Damir Dzumhur, ödülünü QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras ve TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz'ın elinden aldı.

QNB Finansbank'tan yapılan açıklamaya göre, QNB Finansbank'ın katkılarıyla İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Kulübünün ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Challenger 75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası'nda şampiyon Bosna Hersekli tenisçi Damir Dzumhur oldu.

Damir Dzumhur'a ödülünü, QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras ve TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz verdi.

Döviz kurları Döviz kurları

Açıklamada görüşlerine yer verilen QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, "İstanbul Challenger 1946 yılından beri Türkiye'de hiç aksamadan uluslararası olarak düzenleniyor. Bu özel organizasyona katılan ve dereceye giren tüm sporcuları tebrik ediyorum. Çok çekişmeli maçlara tanık olduk, katılımcılar için çok heyecan verici bir organizasyon oldu." ifadelerini kullandı.

Tan, bunun Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılına yakışır bir turnuva olduğunu anlatarak, "Yurt içinden ve yurt dışından birbirinden değerli tenisçiler şampiyon olmak için mücadele etti. Tenis severlerin ilgisi de oldukça yüksekti. Kadın, erkek ve çocuk her yaş grubundan sporsever ile bir arada olmak bizleri de çok keyiflendirdi. Bu açından çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Spor faaliyetleri ülkemizin tanımı için çok önemli bir role sahip. Ayrıca sporun iyileştirici bir gücü var ve tüm dünyada insanları birleştiren, onları mutlu eden aktivitelerin başında geliyor. Dolayısıyla kurumlar için de toplumun tüm katmanlarına ulaşmak için en iyi yollardan biri spora yatırım yapmak." değerlendirmesini yaptı.

QNB Finansbank olarak sürdürülebilirlik anlayışı kapsamında ellerini taşın altına koyup Türk sporunu desteklemeye devam edeceklerini aktaran Tan, şunları kaydetti:

"Sürdürülebilirlik stratejimizin bir parçası olarak içinde bulunduğumuz toplumun yararı için sadece finansal değil, beraberinde çevresel, sosyal ve etik açıdan uzun vadeli değerler yaratmak. Bu anlayışla bireylerin kişisel ve fiziki gelişimde pozitif etkiye sahip olan spor faaliyetlerini, daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz. İstanbul Challenger TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası bu alanda ülkemizdeki en önemli organizasyonlardan biri. Ülkemizin tanıtımı açısından büyük fayda sağladığına inanıyorum. Hem Türk sporun gelişmesi hem de ülkemizin uluslararası arenada kendini tanıtmasına vesile oluyor. İstanbul Challenger 75. TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası'nda mücadele eden ve dereceye giren tüm sporcuları bir kez daha tebrik ediyorum."