İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1.676 Öğretmen Alımı Yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda görevlendirilmek üzere yarı zamanlı çalışacak öğretmen alımı yapılacağı öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1.676 Öğretmen Alımı Yapacak
26 Ağustos 2019 - 17:05 - Güncelleme: 26 Ağustos 2019 - 17:07

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda çalıştırılmak üzere İSMEK kursları için öğretmenler alınacağı öğrenildi. İBB Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü tarafından daha önceki yıllarda açılan ihale, bu yıl isim değişikliğine gidilerek açıldı. Daha önce “İSMEK Hizmet Alımı İşi” olarak açılan ihale, bu sene ise “İSMEK Hizmetinde Kısmi Süreli Çalışacak Öğretmen Alımı Hizmet Alımı” şeklinde değiştirildi.

Diğer yandan, öğretmen alım ihalesi için hazırlanan teknik şartname kapsamında öğretmenler 4 grupta alınacak. Toplam 1.676 öğretmenin işe alınacağı belirtilen şartname kapsamında her gruptan 13 engelli öğretmen de işe alınacak.

Gruplar ve Özel Şartlar

İBB tarafından yayınlanan ihale şartnamesi kapsamında görevlendirilecek öğretmenlerin gruplara dağılımı ve özel şartları şu şekilde duyuruldu:

1. Grup: Branşında önlisans, meslek lisesi mezunu veya ustalık belgesi bulunan 291 öğretmen alımı.

2. Grup: Branşında lisans veya önlisans mezun olup, en az 4 yıl deneyime sahip 722 öğretmen alımı.

3. Grup: Branşında yüksek lisans veya lisans mezunu ve en az 4 yıl deneyime sahip 579 öğretmen alımı.

4. Grup: Mezuniyetine bakılmaksızın çevrede ustalığı kabul gören ve ustalık belgesine sahip olan, ulusal ya da uluslararası projelerde görev almış usta ve sanatkârlar ile birlikte sergi açmış, eseri yayınlanmış, basın yayın organlarında haberi çıkmış ve branşı ile ilgili icrada bulunmuş 32 öğretmen alımı.

Engelli öğretmenlerin de 4 grupta aranan şartlara tabi olacakları bildirildi.

Bu haber 3298 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort