İsrail Parlamentosu’nda Ezan okundu

İsrail Parlamentosu’nda yasa tasarısına tepki gösteren Arap asıllı İsrailli Milletvekili Ahmed Tiybi genel kurulda ezan okudu.

15 Kasım 2016 - 11:14

İsrail Parlamentosu’ndaki Arap asıllı İsrailli Milletvekili Ahmed Tiybi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nunda destek olduğunu açıkladığı hoparlör ile ezan okunmasına yönelik yasaya tepki göstererek  genel kurulda ezan okudu. Müslümanlarında rahatsız olduğu konuların olduğu ama ses çıkarılmadığını vurgulayan Tiybi, “Asıl karıştırıcı ve gürültü çıkarıcı Netanyahu’dur ve Müslümanlara karşı İslamofobik kampanyayı sürdürendir. Ezan bu vatanın gerçekliğidir ve ayrılmaz bir parçasıdır.” diye konuştu.

Cami ve kiliselere İsrail askerleri tarafından yapılan saldırılara değinen Tiybi,  “Biz de cuma ve cumartesi günleri Şofar’a üfleyerek çıkardığı sesten ve özel bayramlarınızda dolaşma yasaklarınızdan rahatsız oluyoruz.

Ancak biz itiraz etmiyor ve dini ritüellerinize karışmıyoruz.” şeklinde konuştu. Sadece kutsal mekanlara yapılan saldırılarla kalınmadığını İsrail askerlerinin "Allahu Ekber" diyenlerin de üzerine köpeklerin salındığını hatırlatarak şu açıklamayı yaptı:  “O zaman Allah sizden büyüktür demiştim, bugün yine aynı şeyi tekrarlıyorum, Allah sizden büyüktür ve sizin köpekliğinizden çektiklerimiz nedir böyle?”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlkokulda mide bulandıran olay! 32 yıllık öğretmen….
İlkokulda mide bulandıran olay! 32 yıllık öğretmen….
Öğretmen doluluk oranı açıklandı
Öğretmen doluluk oranı açıklandı