KUDÜS (AA) - Lübnan topraklarından İsrail’in kuzeyine düzenlenen tanksavar füzesi saldırısında 4'ü ağır olmak üzere 6 sivilin yaralandığı bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Lübnan sınırında yer alan İsrail yerleşim bölgesi Dovev’e antitank füzeleri atıldığı belirtildi.

Açıklamada, saldırıda bir grup sivilin yaralandığı ve atışın yapıldığı noktanın İsrail topçularınca vurulduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, ordunun yakın zamanda Lübnan topraklarından füze fırlatmayı planlayan bir grubu hedef aldığı aktarıldı.

Yine gece boyunca İsrail’e ait bir insansız hava aracının, İsrail topraklarına tanksavar füzeleri fırlatmaya çalışan bir gruba saldırı düzenlediği bilgisi paylaşıldı.

New York borsası karışık seyirle kapandı New York borsası karışık seyirle kapandı

Öte yandan İsrail acil servisi Kızıl Davut Yıldızından yerel bir kanala yapılan açıklamada, söz konusu saldırıda 6 sivilin yaralandığı kaydedildi.

Yaralılardan 4'ünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

Saldırının sorumluluğunu üstlenen Lübnan’daki Hizbullah, Dovev bölgesine güvenlik kamerası kurmaya çalışan İsrailli bir lojistik ekibinin hedef alındığını bildirdi.

Hizbullah, Dovev'de İsrail’e ait bir buldozeri de güdümlü füzeyle vurduğunu duyurdu.