İsmet Yılmaz son dakika atama açıklaması

Öğretmen olma hayali ile İletişim Fakültelerini bitiren binlerce öğretmen adaylarını bu kez de atama sıkıntısı başlıyor. Atama bekleyen öğretmenleri yakından ilgilendirecek çok önemli bir gelişme yaşandı . Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz atamalar hakkında açıklamalar yaptı Haberin detayı ve eğitim haberlerini yakından takip etmek için bizi takipte kalınız..

19 Mart 2017 - 11:30

İsmet Yılmaz açıklamasında öğretmen atamalarının nasıl olacağını ve habngi tarihte başvuruların başlayacağını açıkladı.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen ataması için duyuruyu yapmış ve 15 Mart 2017 tarihinden bu yana başvuruları almaktadır. Sözleşmeli öğretmen atamaları için başvurular 21 Mart 2017 tarihine kadar alınacak. 20 bin öğretmen ataması mülakat sınavları ise Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak.

Atamaların gerçekleşmesi sonrası öğretmenler görevlerine başlayacaklar.

BAKAN YILMAZ: '20 BİN ÖĞRETMEN EYLÜL'DE GÖREVDE OLACAK''


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmenin atamasının yapılmasının ardından, öğretmenlerin oryantasyon eğitimine alınacaklarını ifade etti. Okulların Haziran ayında tatil edilmesiyle 20 bin öğretmen oryantasyon eğitimine alınacak ve yaz tatili boyunca eğitime tabi tutulacak. Ataması yapılan 20 bin öğretmen Eylül ayında göreve başlayacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları