İsmet Yılmaz: Gece gündüz çalışıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Türkiye'nin eğitim durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

18 Eylül 2017 - 00:17

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin milli gelirini üç kat artırdıklarını belirterek, "Dünyada Türkiye kadar milli gelirini bu kadar kısa sürede artıran başka ülke yoktur." dedi.
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Bakan Yılmaz, Mitanni Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Nusaybin 6. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı. Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, ülkenin sorunlarını vatandaşlarla beraber çözeceklerini söyledi.

Önceki yönetimlerin toplamından daha fazla hizmet yaptıklarını dile getiren Yılmaz, şu değerlendirmede bulundu:

"Biz, bizden önce gelenlerin toplamından daha fazla hizmet yaptık. Dolayısıyla biz bu milletten almış olduğumuz vekaletin hakkını hakkıyla yerine getirmek için gece gündüz çalışacağız. Görüyorsunuz ateş çemberi içerisine almak istiyorlar, kendi enerjimizi kendi içimizde harcatmak istiyorlar. Bu coğrafyada bin yıl beraber yaşadık ve birlikte yaşama iradesiyle bin yıl daha devam edeceğiz. Elbet istemeyenler de var ve onların gönüllü kuklalığına da soyunanlar da var. Yol yapan aracı yakarsan, baraj yapan inşaatı kurşunladığında, işçileri öldürdüğünde, bu coğrafyada insanlığı öldürdüğünde, senin gibi düşünmüyor diye, sadece bizim partiye oy verdi diye. Buna insanlık mı denir? Allah'ın izniyle Türkiye'yi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine yükselteceğiz. Bundan hiç şüphem yoktur."
- "Türkiye'nin milli gelirini üç kat artırdık"
Yılmaz, IMF'nin 2017 yılı açıklamasında Türkiye'de satın alma gücü paritesi bakımından düşen milli gelirin 25 bin dolar olduğunu belirterek, bu başarının milletin başarısı olduğunu kaydetti.
"Bizim yeni yeni iş sahaları açmamız, yeni fabrikalar kurmamız, üretmemiz, ihraç etmemiz, insanımızı işe, aşa, ekmeğe kavuşturmamız lazım." ifadesini kullanan Yılmaz, şunları belirtti:
"Türkiye'de gerçekten çok büyük reformlar hayata geçirdik. Bu milletin hepsi bir şey üretiyor ve sonuçta bir rakam çıkıyor. Ne kadar 230 milyar dolar. Şimdi 230 milyar dolardan 860 milyar dolara çıkardık. Yani Türkiye'nin milli gelirini üç kat artırdık. Dünyada Türkiye kadar milli gelirini bu kadar kısa sürede artıran başka ülke yoktur. Bu gerçekten büyük bir başarıdır. BM kalkındırma programı var ve her yıl insani gelişmişlik raporu yayınlar. Ona bir bakın Türkiye'nin 2002 yılında savunma sanayi ihracatının 2 milyon dolar olduğunu söyler. Şimdi savunma sanayi ihracatımız ne kadar, 1.6 milyar dolar ve artacak bundan sonra. Kaç kat artmış, 800 kat. Bu kadar artışı siz ilim, bilim, üretim olmadan, fiyatta rekabeti yakalamadan, üretimde kaliteyi yakalamadan yapamazsınız."

Hedeflerinin çok büyük olduğunu belirten Yılmaz, 2023 yılında Türkiye'yi dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri haline çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı