İsmet Yılmaz eğitimin 3 hedefini açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'de ikili eğitimi kaldırmak için 77 bin dersliğe ihtiyaç olduğunu belirterek, "Başbakanımızın başlatmış olduğu proje kapsamında yani vatandaşın da bu projeye katkısı çerçevesinde 3 bin dersliği geçtik. Bu sayıyı 4 binin üzerine çıkartmak istiyoruz. Gelecek yıl göreceksiniz, 77 bin sayısı 50 bine düşecektir. Ama 2019 yılının sonunda biz konulan hedeflere hep birlikte varacağız." dedi.

10 Mart 2017 - 15:38 - Güncelleme: 10 Mart 2017 - 15:54

Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül'ün makamında gerçekleştirilen ve hayırsever iş adamı Lütfü Abay tarafından kente yaptırılacak 16 derslikli ortaokul ve lisenin protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Başbakan Binali Yıldırım'ın gelecek dönemde milli eğitime çizdiği 3 hedef olduğunu aktararak, "İkili eğitimi kaldıracaksınız, okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alacaksınız...

Bir de ilkokuldan sonra ortaokulun ilk sınıfını da hazırlık şeklinde İngilizce ağırlık olarak, haftada 20 ders saatinden aşağı olmayacak şekilde bir programla evlatlarımıza daha kaliteli eğitim vermek adına bir hedef çizdi." diye konuştu. Bu hedef doğrultusunda Türkiye'de ikili eğitimi kaldırmak için 77 bin dersliğe ihtiyaç duyulduğunu ve Başbakan Yıldırım'ın bir kampanya başlattığını anımsatan Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

"Bu kampanya çerçevesinde devletimiz, en büyük bütçesini milli eğitime ayırıyor. Ancak 77 bin derslik yapacağız dediğimizde 'nasıl yapacaksınız' diye sormuşlardı. Devlet-millet iş birliğiyle. İşte devlet-millet işbirliğinin bir örneğini de gördük. Başbakanımızın başlatmış olduğu proje kapsamında yani vatandaşın da bu projeye katkısı çerçevesinde 3 bin dersliği geçtik. Bu sayıyı 4 binin üzerine çıkartmak istiyoruz. Gelecek yıl göreceksiniz, 77 bin sayısı 50 bine düşecektir.

Ama 2019 yılının sonunda biz konulan hedeflere hep birlikte varacağız." Başbakan Yıldırım'ın koymuş olduğu bu hedefe ulaşmak için büyük fedakarlık yapan hayırsever iş adamı Lütfi Abay'a ve ailesine teşekkür eden Yılmaz, bu okulun yapımına bakanlık olarak, İl Özel İdaresi olarak her türlü katkıyı vereceklerini ve gelecek eğitim-öğretim döneminde okulun eğitime açılacağını bildirdi.

Eğitimin önemine de dikkati çeken Yılmaz, "Bu ülkeye yapılabilecek en iyi hizmet eğitimden geçer. Eğitimden daha önemli bir hizmet veya konu ülkemiz gündeminde yok. Dolayısıyla bu şuurda hareket eden herkese sonsuz teşekkür ediyorum." dedi. Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz, Gül ve hayırsever iş adamı Abay protokolü imzaladı. Serhat Zafer


MEB Personel

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"