İsmet Yılmaz'dan önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kanun Hükmünde Kararname ile Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) ihraç edilen personel sayısı, öğretmen rotasyonu ve öğretmen ihtiyacı gibi pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

11 Şubat 2017 - 13:18

Yılmaz, öğretmen rotasyonu uygulamasının gerekli olduğunu ama rotasyonu Bakanlık olarak şu an itibarıyla düşünmediklerini söyledi ve ekledi: “Milli Eğitim Temel Kanunu’nda ‘öğretmenlerin Türkiye’nin her bölgesinde çalışması esastır’ diyor.

Her bölgesinde çalışırsa zaten 7 bölge varsa, çalışma hayatı boyunca 7 bölgenin her birinde 6 yıl çalışacak. Peki şimdi öyle mi? Yok. 24 yıl aynı proje okulunda öğretmenlik yapmış bir kimseyi aldık yine İstanbul’da bir başka okula verdik.

Kamuoyundaki yansıması ‘öğretmenler sürgün ediliyor’ oldu.” Öğretmen alımı konusuna da değinen Yılmaz “832 bin öğretmenimiz var. Net ihtiyacımız 98 bin. 50 bine yakın norm fazlası öğretmenimiz var. Bir şekilde aile bütünlüğünü sağlamak için öğretmenlerin yer değiştirmesini sağlıyoruz. Bazı yerlerde öğretmen fazlası, bazı illerde de öğretmen açığı var. Dolayısıyla optimum noktayı bulmak için çalışıyoruz.” Yılmaz, Bakanlık’tan 33 bin 65 personelin de ihraç edildiğini duyurdu.


Kaynak: KARAR GAZETESİ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...