İsmet Yılmaz: Bizim petrolümüz, elmasımız yok ama elmastan değerli  bir eğitim sistemimiz var

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizim doğalgazımız, petrolümüz, elmas madenimiz yok ama elmastan değerli  bir eğitim sistemimiz var."

24 Eylül 2017 - 21:39 - Güncelleme: 25 Eylül 2017 - 13:46

Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eskişehir'de Ak Parti Tepebaşı  İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada eğitim sistemine dair ilginç bir çıkış yaptı. 
Konuşmasında şu cümleleri kullandı "Yapılan değişimin her dönemde olabildiğini göstermek için bir örnek  vereyim. Ortaokul öğretmenleri ilkokuldan gelen öğrencilerin zayıf olduğunu  söylüyor. Liseler de aynı durumdan şikayetçi. Üniversite de öyle. En son hayat  üniversiteliden şikayetçi oluyor. Mevcut öğretim bünyesini nasıl kuralım ki  sistem işleyebilsin? Yıl kaç? 1939. Ne yapalım diyor, 'Müfredatı gözden  geçirelim' diyor dönemin Milli Eğitim Bakanı. Eğitimin amacı toplumun refah  süresine katkıda bulunmaktır. Türkiye, milli geliriyle dünyada 16. sırada. Bizim  doğalgazımız, petrolümüz, Elmas madenimiz yok ama elmastan değerli bir eğitim  sistemimiz var. Biz Nabi Avcı Bey'e çok şey borçluyuz. Milli geliri 3 kat  artırdık bu hükumetimiz sayesinde. Türkiye’nin yarını çok daha güzel olacaktır."

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı