İsmail Koncuk'un 4/C'li tepkisi

Kamu Denetçiliği Kurumu, 4/C statüsündeki personelin hem 375 sayılı KHK kapsamında yararlandıkları ek ödemeden hem de toplu sözleşme kapsamında elde ettikleri ek ödemeden yararlanabileceklerine karar vermesinin ardından ilk tepki Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan geldi.

11 Nisan 2017 - 22:30

İsmail Koncuk bugün medyada yer alan ve 4/C statüsündeki çalışanlara müjde niteliğinde lanse edilen ek ödeme haberine tepki gösterdi.KDK'nın müjde olarak verdiği o haber;

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), 4/C statüsünde görev yapan personelin ek ödemeden kaynaklı mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla Memur-Sen tarafından yapılan başvuru hakkında kararını verdi. KDK, 4/C statüsündeki personelin hem lehlerine verilen yargı kararı sonucunda 375 sayılı KHK kapsamında yararlandıkları ek ödemeden hem de toplu sözleşme kapsamında elde ettikleri ek ödemeden yararlanabileceklerine karar verdi.

İsmail Koncuk'un Açıklamaları; Toplu Sözleşmede 4 C lileri brüt 159, net 114 TL sözsek ödemeye mahkum edip, bugün 4 C'liye ek ödeme müjdesi diye açıklama yapmak ayıptır.4C liler emsali kadar ek ödemeyi yargı kararı ile bir bir kazanırken,adeta maliyeyi büyük yükten kurtaranları 4 C liler unuttuysa sözüm yok.

Bugün ki mantık ise, garibi sevindirmek için eşeğini kaybettirip buldurmaya benziyor ancak 4 C'liler bu üçkağıtçı anlayışı yememektedir.T.Kamu Senbu yandaş anlayışı TİS imzalandığı günde ayıplamış ve muzır ilan etmişti,bugün de ayıplamaktadır, kimsenin aklıyla alay edilmesin.  Kamuajans.com/ÖZEL

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu için hastaneden açıklama
Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu için hastaneden açıklama