İsmail Koncuk'tan Şimşek'e ağır gönderme

Kısa bir süre önce Bakan Mehmet Şimşek tüm öğretmenlerin performanslarının düşük olduğunu ve bir an önce öğretmenlerin performansının yükselmesinin gerektiğini söylemişti bugün bu sözlere İsmail Koncuk'tan açıklama geldi. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in öğretmenlerimizin konumunu güçlendirmeli,yeniden eğitilmeli ve performanslarını ölçmeliyiz sözlerine tepki gösterdi.Haberin detayı ve eğitim haberlerini doğru güvenilir adresten takip etmek için öğretmenlersitesi.com'dan ayrılmayınız

26 Şubat 2017 - 00:35

İsmail Koncuk; geçtiğimiz günlerde Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklamalarını öğretmenlere hakaret değilse nedir? sözleriyle tepki gösterdi. Yapılan açıklamanın içeriğinin doldurulması gerektiğini belirtti.

İsmail Koncuk'un Açıklaması; Mehmet Şimşek "Öğretmenlerimizin konumunu güçlendirmeli, yeniden eğitilmeli ve performanslarını ölçmeliyiz. "Söz söylemek bir sanattır, anlaşılan Sn Şimşek söz söylemek konusunda mahir değil, "öğretmenleri yeniden eğitmek" hakaret değilse, nedir?

Şimşek aynı zamanda "öğretmenlerin konumu güçlendirilmeli" demiş, bu nasıl olacak, yeniden eğitilerek mi, kıymet verilerek mi?Açıklanmalı. Bakın Sn Şimşek "öğretmenlerin düzenli olarak hizmet içi eğitimden geçirilmesini" anlarız."Yeniden eğitmek" ise açık hakarettir.

Dikkat edin. Sn.Şimşek şimdi bu sözleriniz üzerine öğretmenler çıkıp dese ki"Mehmet Şimşek konuşma özürlüdür, yeniden eğitilmelidir." Doğru olur mu?Olmaz! Bakın atalar ne demiş, "Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı, söz ola ağulu aşı, bal ile kaymak ede bir söz."Söz söylemek önemlidir.

Sn Şimşek'e öğretmenler olarak bir tavsiyemiz de, Bırakın herkes işini yapsın, öğretmenlerle ilgili konuları Milli Eğitim Bakanı konuşsun.   Kamuajans.com/ÖZEL

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları