İsmail Koncuk'tan MEB'eleştiri: MEB sözünü tutmadı!

İsmail Koncuk, Öğretmenler için yayımlanan mazarete bağlı il içi ve il dışı yer değişikliği kılavuzu üzerinden MEB'i eleştirdi.

06 Eylül 2017 - 11:23

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB'in öğretmenlere mazarete bağlı  il içi ve il dışı ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanıyıp  daha sonrasında "mazarete bağlı il içi" diyerek 3 yıl  şartı getirilmesine sert bir dille  eleştirdi. Koncuk; " Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyoruz.Hem söz ver, hem de sözünü tutma.Koskoca bir kuruma bu tavır yakışıyor mu?Yazıklar olsun!" dedi. Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "MEB yayınladığı kılavuz ile adeta ilk açıklamasını yalanlamıştır.Aşağıdaki açıklamayı yapanlar ya Türkçe bilmiyor ya da insanları aldatıyor. Açıklamada "mazerete bağlı il içi" diyerek , 3 yıl şartı getirmek ne kadar uyuşmaktadır.MEB sözünü tutmamış, insanları aldatmıştır.Kınıyorum. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyoruz.Hem söz ver, hem de sözünü tutma.Koskoca bir kuruma bu tavır yakışıyor mu?Yazıklar olsun! MEB'i hatadan dönmeye, verdiği sözü tutmaya davet ediyorum.Düzeltmek için hala zaman vardır.İnatla bir kurumu güvensiz duruma düşürmeyin."


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • il içi madurları
    2 ay önce
    Helal olsun sayın koncuk. Üye olduğumuz sendikadan tık yok. Güya haklarımızı savunuyorlar. Yazıklar olsun. Okullar açılsın istifa dilekçem masada.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor