İsmail Koncuk'tan bakan'a: hakaret değilse, nedir? 

25 Şubat 2017 - 22:32


Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in öğretmenlerimizin konumunu güçlendirmeli,yeniden eğitilmeli ve performanslarını ölçmeliyiz sözlerine tepki gösterdi.
İsmail Koncuk; geçtiğimiz günlerde Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklamalarını öğretmenlere hakaret değilse nedir? sözleriyle tepki gösterdi. Yapılan açıklamanın içeriğinin doldurulması gerektiğini belirtti. İsmail Koncuk'un Açıklaması; 
Mehmet Şimşek "Öğretmenlerimizin konumunu güçlendirmeli, yeniden eğitilmeli ve performanslarını ölçmeliyiz. "Söz söylemek bir sanattır, anlaşılan Sn Şimşek söz söylemek konusunda mahir değil, "öğretmenleri yeniden eğitmek" hakaret değilse, nedir? 
Şimşek aynı zamanda "öğretmenlerin konumu güçlendirilmeli" demiş, bu nasıl olacak, yeniden eğitilerek mi, kıymet verilerek mi?Açıklanmalı. 
Bakın Sn Şimşek "öğretmenlerin düzenli olarak hizmet içi eğitimden geçirilmesini" anlarız."Yeniden eğitmek" ise açık hakarettir. Dikkat edin. Sn.Şimşek şimdi bu sözleriniz üzerine öğretmenler çıkıp dese ki"Mehmet Şimşek konuşma özürlüdür, yeniden eğitilmelidir." Doğru olur mu?Olmaz! 
Bakın atalar ne demiş, "Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı, söz ola ağulu aşı, bal ile kaymak ede bir söz."Söz söylemek önemlidir. 
Sn Şimşek'e öğretmenler olarak bir tavsiyemiz de, Bırakın herkes işini yapsın, öğretmenlerle ilgili konuları Milli Eğitim Bakanı konuşsun.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"