İsmail Koncuk sosyal medya üzerinden sitem etti

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk resmi hesabından yaptığı açıklamalar ile memurların uzun süredir yaşadığı sorunları ve kamuda yapılan hataları sıraladı.Başta mülakat ve sözleşme sorunu olmak üzere bir çok konuda yapılan hatalar hakkında toparlayıcı açıklamalarda bulundu.

03 Mart 2017 - 19:55

Türkiye Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk resmi twitter hesabından yaptığı açıklamalar kamuda yaşanan ve çözüm bekleyen sorunları hatırlatırcasına sıraladı ; Çalışma hayatında belirsizlikler devam ediyor.

Son zamanlarda sözleşmeli+mülakatla öğretmen ve memur alımı da eklenince sıkıntı büyüdü.

Sendika olarak yıllardır 4B, 4C, 5393'ün kadroya geçmesinin mücadelesini verirken, çakılı kadro mülakatla öğretmen ve memur alımı tüy dikti. Bir yandan devlet memurluğu kavramının ortadan kalkacağı, diğer yandan tüm memurlara ucube bir performans sistemi dayatması anlaşılmazdır.

Çalışma hayatında düşünülenler artık kabak tadı vermiştir.Tüm kurumlarda yönetici atamaları ve görevde yükselmede yaşananlardan gına geldik. Toplu Sözleşmede yaşananlar, kararların hayata geçirilememesi TİS'e duyulan güveni de kökten sarsmıştır.20 madde halen uygulanmamıştır.

Çalışma hayatı öyle bir hale gelmiştir ki, sendikal tercihler dahi oluşan bu korku ve belirsizlik ortamına bağlı olarak yapılmaktadır.

Korku ve kafa karışıklığı,torpilli yönetici atama ve mülakatlı görevde yükselme de eklenince,sendikacılık gerçek anlamını yitirmek üzeredir. Kamu Sen olarak tüm gayretimiz bu korku ikliminin doğru olmadığını anlatmakla geçmektedir.

Sebep olanlar dahi artık bu pisliği temizleyemez.Sendikacılık bir yana aslında okumuş her insana düşen,devlet yönetimi bakımından kabul edilemeyecek paralel kokuşmuşluğa fırsat vermemektir.

Esasen 15 Temmuz, yeniden kucaklaşmak, ayrımcılığı ortadan kaldırmak, huzuru hakim kılmak için iyi bir fırsattı, bu şuan kaçırılmış gibidir. Kamu Sen olarak, hiçbir şey için geç olmadığına inanıyoruz.Hatalar ortaya konulabilir, problemler tespit edilerek yeni bir yol bulunabilir.

Huzurun, kucaklaşmanın yeniden sağlanmasından herkes sorumludur.Ayrımcılığın ortadan kaldırılacağına dair adımları görelim.Ha gayret. Kamu Sen olarak, kamuda huzur istiyoruz.Çalışma barışının sağlanması için, yetkililerden sorumlu açıklamalar bekliyoruz. Biz Türkiye'yiz. Kamuajans.com/ÖZEL

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları