İsmail Koncuk, Rektör atamalarına ilişkin alınan kararı eleştirdi.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Rektör atamalarına ilişkin alınan kararı eleştirdi

30 Ekim 2016 - 23:16

. Koncuk, "Seçim şeklen de olsa akademisyenlere saygı göstergesiydi, bu saygı dahi çok görüldü" dedi.

15 Temmuz sonrası şu ana kadar, 10.044 kişinin ihraç edildiğini belirten Genel Başkan İsmail Koncuk, "Sebepleri net olarak ortaya koyulmadan, soruşturma ve savunma  hakkı olmaksızın ihraç vicdanlarda kabul görmez" dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;

"Rektörü zaten cumhurbaşkanı atıyordu diyebilirsiniz ancak akademisyenlerin oy kullanma hakkını tamamen ortadan kaldırmak kabul edilemez.

Mevcut sistemde 1 oy alan rektör olsa da, seçim şeklen de olsa akademisyenlere bir saygı göstergesiydi.Bu şeklen saygı dahi çok görülmüştür.

Üniversiteler her geçen gün demokrasiden uzaklaşırken, bu yeni düzenleme ile artık demokratlığın semtinden dahi geçmeyeceklerdir.Yazık!

10.044 kişi daha ihraç oldu.Sebepleri net olarak ortaya koyulmadan, soruşturma ve savunma  hakkı olmaksızın ihraç vicdanlarda kabul görmez.

Türkiye 15 Temmuz alçak darbesi ile haklı, meşru bir savunma hakkına sahip iken, hukuksuz, toptancı uygulamalarla haksız duruma düşmektedir.

Öğretmenlerden sonra sağlık çalışanlarına da mülakat ve 4+2 yıl aynı yerde çalışma zorunluluğu getirildi.OHAL'in amacı aşılmaktadır.OHAL terör örgütü ile mücadele için çıkarılmış ancak öğretmen, sağlıkçı gibi çalışanlara zulüm aracına dönmüştür.Bunun adı fırsatçılıktır'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama