İsmail Koncuk Hükümeti ve MEB'i uyardı

İsmail Koncuk: ''MEB'i ve hükümeti uyarıyoruz, bu şekilde bir yöntem devam ettiği sürece okulları yönetecek liyakat sahibi yönetici bulmanız mümkün değildir.''

22 Nisan 2017 - 19:35

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yeni yayımlanan yönetici atama yönetmeliği konusunda açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar: ''Okul müdürlüğünden sonra, sadece yazılı sınavla ataması yapılan, müdür yardımcılığı, müdür baş yardımcılığı da mülakatlı hale geldi.

Türk Eğitim Sen'in açtığı dava sonucunda değiştirilen yönetmelik sadece yazılı sınavla atamayı öngörüyordu.Sistem tekrar değiştirildi.

Yazılı sonuçları üzerine atamalar yapılmış, hakkıyla puan alanların müdür yrd. ve müdür baş yrd olarak atanması büyük memnuniyet yaratmıştı. Anlaşılan öğretmenlerin memnuniyeti bir takım mihrakları rahatsız etmiş, tam da yeni yazılı sınav yapılması beklenirken, mülakat gelmiştir.

Şu an uygulanan torpilli müdür atama sistemi zaten okulları yönetilemez hale getirirken yapılan bu son değişiklik adeta tüy dikmiştir. Önceden planmış ve puanlanmış listelerle yapılan müdür mülakatlarını herkes hatırlar.

Tüm tespitlerimizi kamu oyu ile daha önce paylaşmıştık. MEB'i ve hükümeti uyarıyoruz, bu şekilde bir yöntem devam ettiği sürece okulları yönetecek liyakat sahibi yönetici bulmanız mümkün değildir.

Liyakat ve kabiliyete dayalı bir yönetici atama sistemi kurgulanmadığı sürece tüm okulları torpilli, beceriksiz insanlara teslim edersiniz. Paralel çetelerin taşradaki kirli tezgahları ile atattığı beceriksiz yöneticiler eğitim öğretimi içinden çıkılmaz problemlere gark etmiştr. Türk Eğitim Sen olarak tekrar uyarıyoruz,bir okulun başarısı yöneticilerin başarısı kadardır.Başarılı yöneticiyi bulmadan başarı sağlanamaz.'' www.mebpersonel.com

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE FOTOĞRAFLARI
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE...
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!