İş bırakma eylemine mahkemenin verdiği karar

İş bırakma eylemlerine katılan öğretmenleri ilgilendirecek bir haberimiz var 29 Aralık 2015 tarihinde yapılan iş bırakma eylemine katılan öğretmene verilen yer değiştirme cezasına yürütmenin durdurulması kararı verildi. Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından verilen karar ve detaylar haberimizde.

17 Mart 2017 - 22:00 - Güncelleme: 18 Mart 2017 - 00:55

İş bırakma eylemine verilen sürgün cezasına yürütmenin durdurulma kararı
29 Aralık 2015 tarihinde yapılan iş bırakma eylemine katılan öğretmene verilen yer değiştirme cezasına yürütmenin durdurulması kararı verildi. Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından verilen karar ve detaylar haberimizde.

İş bırakma eylemine verilen sürgün cezasına yürütmenin durdurulma kararı
Konya’da görev yapan Eğitim-Sen üyesi öğretmenin 29 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşen iş bırakma eylemine katılması nedeniyle açılan soruşturmada öğretmenin görev yeri değiştirildi. Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde görev yapan MEB personeliEskişehir ilinde bir okula naklen atandı. Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada ise 29 Aralık iş bırakma eylemine katılan ve başka bir ile atanan üyelerinin atanma işlemi hakkında Ankara Bölge İdare Mahkemesinin yürütülmesinin durdurulmasına karar verdiği belirtildi.

29 ARALIK EYLEMİ

Eğitim-Sen tarafından ülke genelinde yapılan 29 Aralık iş bırakma eyleminin soruşturmaları halen devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da 29 Aralık 2015 eylemi ağırlıklı olmak üzere 4 binden fazla öğretmene 30 da 1 oranında aylıktan kesme cezası verildi. Geçtiğimiz yıl yürütülen soruşturmaların bir kısmında ise öğretmenlere il dışı yer değişikliği cezaları yani sürgün cezaları verilmişti.

YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KARARI

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikasının, “Savaşa Hayır Barışı Savunacağız” ilkesiyle 29.12.2015 tarihinde gerçekleştirdiği iş bırakma eyleminden dolayı Konya’da görev yapan öğretmene verilen yer değiştirme cezasına mahkemeden yürütmenin durdurulması kararı çıktı. Sendika kararı uyarınca 29 Aralık tarihinde görevine gitmeyen öğretmene yapılan soruşturma sonucunda disiplin yönünden 1/30 oranında aylıktan kesme cezası ve idari yönden de Konya ili dışına atanması yönünde karar verildi.
29 Aralık iş bırakma eylemi yürütmenin durdurulması yönünde verilen mahkeme kararı için TIKLAYINIZ 
Mahkeme ise soruşturma sonucunda verilen yer değiştirme kararını sendikal faaliyet kapsamında değerlendirilmesinin kabul gördü ve yürütmenin durdurulması kararı verdi.
Öğretmenler İçin

KHK İHRAÇ VE İADE SAYFASINDAN TÜM GELİŞMELERİ TAKİP İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi