ANKARA (AA) - İran'da bir polisi kasten öldürmek suçlamasıyla idama mahkum edilen bir kişinin cezasının infaz edildiği bildirildi.

İran resmi ajansı IRNA'ya göre, Loristan eyaletine bağlı Hürremabad kentinde Aralık 2021'de güvenlik güçleri ile silahlı çeteler arasında çıkan çatışma sırasında Binbaşı Rahman Purdehkan'ı öldürmekle suçlanan bir kişi idam edildi.

Kimliği belirtilmeyen söz konusu kişi hakkındaki idam kararı, "bir polisi kasten öldürmek, çatışma çıkarmak, uzun namlulu silahla ateş ederek kamu düzenini bozmak, uzun namlulu silah taşımak" gibi suçlarla yargılandığı mahkemede Nisan 2022'de verilmişti.

Hürremabad kentinin kuzeyinde Aralık 2021'de silahlı çeteler arasında çıkan çatışmaya polis ekiplerinin müdahalesi sırasında çeteler ve güvenlik güçleri çatışmış, olayda Binbaşı Purdehkan hayatını kaybetmişti.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını görüşmek üzere 13 Haziran'da toplanacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını görüşmek üzere 13 Haziran'da toplanacak.

Çatışmanın ardından iki kişi yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Loristan Başsavcılığı, 13 Mart'ta olayla ilgili görülen davada idam cezası verilen bir mahkumun cezasının Yargıtay tarafından onaylandığını ve cezasının infaz edileceğini açıklamıştı.