Eğitime ara verilip verilmemesine ilişkin olarak yapılan toplantının hemen arkasından hava kirliliği sebebiyle Tahran eyaletinin, Perdis, Demavend ve Firuzkoh dışındaki tüm şehirlerinde üniversiteler dahil olmak üzere tüm okulların salı gününe okullarda yüz yüze eğitime ara verilip çevrim içi eğitim yapılmasına karar verildi.

Haberde hava kirliliğinin bütün gruplar için sağlıksız düzeye çıkması yüzünden açık alanlarda spor yapmanın yasaklandığı, Tahran Belediyesinin araç girişine sınırlama getirdiği bölgelere giriş bileti satışı yapmayacağı kaydedildi.

Hava Kirliliği Acil Durum Grubu, vatandaşlardan gerekli olmadıkça seyahatten kaçınma ve dış mekanlarda bulunmamalarını istedi.

Diğer yandan, Tahran Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 20 Aralık Salı günü Tahran’da oynanacağı duyurulan Persepolis-İstiklal derbisine ilişkin de İran Futbol Federasyonunun yarın karar vereceği aktarıldı.

Elburz Valiliğinden yapılan açıklamada ise eyaletteki tüm okulların salı gününe kadar eğitime uzaktan devam edeceği duyuruldu..

ABD'de Yürekleri Ürperten Olay: 6 yaşındaki çocuk öğretmenini vurdu ABD'de Yürekleri Ürperten Olay: 6 yaşındaki çocuk öğretmenini vurdu

Tahran ve Elburz eyaletlerinde okullar geçen hafta hava kirliliğinin yüksek seviyelerde seyretmesi nedeniyle tatil edilmiş, dersler çevrim içi yapılmıştı.

Hava sirkülasyonuna uygun olmayan konumu ve nüfus yoğunluğunun yanı sıra eski model araçlar ile yaygın olarak kullanılan motosikletlerin çıkardığı egzoz gazları, Tahran'da hava kirliliğini artıran etkenler arasında gösteriliyor.

Dünya genelinde yaşanan hava kirliliği sıralamasında ilk 3 şehir arasında yer aldığı belirtilen Tahran'da bu yüzden okullar sıklıkla tatil ediliyor.