İntihar Eden Vail'in Babasından Açıklama ''Öğretmeninin Gözyaşlarını Sildim''

Öğretmeni ve arkadaşları tarafından dışlandığı için intihar ettiği iddia edilen 9 yaşındaki Vail El Suud’un babası konuştu.

İntihar Eden Vail'in Babasından Açıklama ''Öğretmeninin Gözyaşlarını Sildim''
09 Ekim 2019 - 12:55

Mustafa El Suud yaptığı açıklamada ‘’İddialar asılsızdır. Öğretmenin bir suçu yoktur.’’ diyerek sessizliğini bozdu. Suriye’de polis olarak görev yapan baba 2014 yılında Türkiye’ye geldiklerini ve Kocaeli’ye yerleştiklerini ifade etti. Bir süre inşaat işçisi olarak çalıştığını daha sonra da atış poligonunda çalışmaya başladığını ifade etti. Geçen hafta cuma günü yaşanan olay ile ilgili ise sosyal medyada ortaya atılanların gerçeği yansıtmadığını ve iddiaların doğru olmadığını söyledi.

9 yaşında kendisini mezarlığın kapısına asarak intihar eden oğlu Vail El Suud’un asla okulda öğretmenleri ve arkadaşları tarafından dışlanmadığını söyledi. Ayrıca baba Suud, ‘’Vail hassas bir çocuktu. Kendi hakkını alamamış gibi hissetmiş olabilir. Öğretmeninin hiçbir suçu yok. İddialar tamamen asılsız. Öğretmeni yanlış bir şey yapmadı. Oğlumun cenazesine de geldi ve çok ağlıyordu. Su içirdim ve göz yaşlarını sildim. Ayrıca içinin rahat olması gerektiğini söyledim.’’ dedi.

Olaydan sonra birçok kişinin evlerine ziyarete geldiğini söyleyen baba Suud, ‘’ Bizi ziyarete çok insan geldi. Tanıdıklarda vardı, tanımadıklarım da. Gelenlere teşekkür ediyorum. Ama bazı kişiler kötü niyet ile geldiler. Ağzımızdan laf almaya çalıştılar. Karakolda ifademizi verdik. Evde nasıl yaşadığımızı araştıracaklar. Ve en yakın zamanda da Vail’in otopsi raporu çıkacak. Artık Türkiye bizim memleketimiz. Bu vatanda yaşıyoruz. Devlet güçlü ve adaletlidir.  Hakikat mutlaka ortaya çıkacaktır. Devlet bizi yalnız bırakmadı ve bize sahip çıktı. Bu durumu farklı göstermeye çalışanlar oldu ama biz bunu kabul etmeyiz.’’ diye konuştu.

 

 

Bu haber 867 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort