İnternetten indirimli alışveriş ve hediye kuponu bulma yöntemleri

Internet üzerinden yapılan alışverişlerde son yıllarda büyük bir artış yaşadı. Artık günlük hayatımızda marketten aldığımız günlük ihtiyaçları bile kapımıza kadatr getiren internet siteleri, mobil uygulamaları<

28 Mayıs 2016 - 00:08

Internet üzerinden yapılan alışverişlerde son yıllarda büyük bir artış yaşadı. Artık günlük hayatımızda marketten aldığımız günlük ihtiyaçları bile kapımıza kadatr getiren internet siteleri, mobil uygulamaları ve online alışveriş platformları var. Bir mağazaya gidip elbise almaya niyetlenseniz bile ihtiyacınız  olanı o mağazaya gitmeden bedeninize uygun olanı bulabiliyorsunuz. Öceleri küçük işletmelerin ve bireysel girişimlerin kurduğu online mağaza yatırımları artık büyük holdinglerin göz diktiği bir alan. Devasa şirketler artık bu alana yatırım yapıyor.

 

Güvenli Mi ?

İnternet alışverişlerin alıcıların en büyük kaygılarından birisi alışverişte alınan ürünün kalitesindeki güvenilirlik ve ödemenin güvenli şeklide yapılıp yapılmadığıdır.  Kredi kartlarının kendi güvenliklerini artırma işlemlerinin yanında online mağazalar da ekstradan güvenlik tedbirleri almaktadır. Saldeduck gibi bazı internet sitelerindeki online alışveriş platformlarında güvenli alışveriş sağlayan site adreslerini bulabilirsiniz.

 

Fiyat memnuniyet ilişkisi ?

Genellikle online alışveriş mağazalarında satılan bütün ürünlerden bir indirimde varmış gibi fiyat etiketleri görebilirsiniz. Peki bu indirimler gerçek mi, veya eski fiyatından hiç satıldı mı ? Bunlar tüketicinin kafasını karıştırdığı gibi  fiyat kıyaslama şansı yüzünden yine de bu mağazalar tercih ediliyor. Tüketicilerin fiyat avantajı yakalamak için en çok başvurduğu yöntemlerden birisi de indirim kuponları veya hediye çekleridir. Özellikle mavi hediye çeki gençler arasından en çok tercih edilen hediye çeklerindendir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Arkadaşını bıçaklayan lise öğrencisi ilk kez konuştu
Arkadaşını bıçaklayan lise öğrencisi ilk kez konuştu