İnfaz Koruma Memuru imkansız aşk hikayesi – Özel Haber

Ceza evleri personelinin belkemiği olan İnfaz ve Koruma Memurları haber dizimiz kaldığı yerden devam ediyor. Bugün sizlerle bu sırtındaki yükü dağlardan büyük olan kahraman gönüllerin bizlerle paylaştığı birkaç özel olaya değineceğiz.

05 Temmuz 2017 - 23:40

Zordur Anadolu’da memur olmak, peki ya İnfaz ve Koruma Memuru olmak? 4 duvar arasında yıllarca görev yapmak… Derdi dağlardan büyük, yaptığı iş sayfalara sığmayan, görev tanımını yazmaya kalksak yüzlerce kağıt işgal edeceğimiz kahramanlardan bahsediyoruz, kim bu kahramanlar? Sessiz çığlıkların sahibi, 4 duvar arasında sıkışmış tahliye tarihi olmayan kahramanlar, onlar İnfaz ve Koruma Memurları…
Bir infaz ve koruma memurunun bizlerle paylaştığı hüzünlü hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Hikaye genç bir İnfaz ve koruma memurunu mecnun eden aşk hikayesi…
Hikaye bu ya genç yakışıklı İnfaz koruma memurumuz bir kıza aşık olur, kız öğretmendir. Daha yeni atanmış hayalleri hedefleri olan bir öğretmen. Aşkları alevlenir, duygular karşılıklıdır, herşey yolunda gidiyordur… ama bir eksik var bu hikayede! Genç öğretmenimiz delikanlının yaptığı işi hala bilmemektedir. İnfaz ve koruma memurumuz 4 ay olmasına rağmen içine sindire sindire sevdiği kıza ben İnfaz ve koruma memuruyum diyememiştir. Neden mi dersiniz? Sevdiği kız cezaevinde çalışan bir adama önyargılı bakacacağı için tabiki..
Bir gün öğretmen kızımız okullar tatil olduğu zaman sorar gencimize neden yaptığın işi benden saklıyorsun, konuyu hep değiştiriyorsun diye… Dayanamaz bu genç yürek, derdi dağlardan büyük İnfaz ve koruma memurumuz bir hışımla atılır ve İNFAZ VE KORUMA MEMURUYUM ben der. Haydaaa!! Ne ola ki infaz ve koruma memuru? Ne iş yapar bu adam? Ne demek bu? Öğretmen kızımız bunu sorar tabi büyük bir heyecanla. Genç delikanlı sesini kısarak Cezaevinde çalışıyorum der. Küçük puntolar ile çıkar kelimeler ağzından… Kızımız anlar tabi hemen “Ha sen Gardiyansın” der hemen. Ve başlar sormaya, sorular tabi bildiğiniz gibi.. cezaevinde çalışmak zor mu, psikolojiniz bozulmuyor mu, betonlar arasında çalışmak nasıl bir şey, suçular ile nasıl iletişim kuruyorsunuz.. ve finalde o söz hayat bulur “Ben Olsam Hayatta Yapamam…” kırılır genç İnfaz koruma memurunun şevki.
Artık nasıl gözlerinden güzel bir gülümseme, iki dudağının arasından güzel bir aşk sözcüğü gelsin. Soruyorum size bu ilişki nasıl devam etsin... Zordur bir ilişki kurmak hayatına yön vermek, derdini anlatmak. Zordur ekmeğini kazanmak. Zordur suçlularla uğraşmak. Hele en zoru Gardiyan imajını yıkmaktır. İmkansız aşklar için yaratılmış belkide infaz ve koruma memurları.
Bu kahraman gönüllerin, vatan sevdalası memleket aşığı adamların, derdi dağlardan büyük vefalı infaz ve koruma memurlarını unutmayalım…
Öğretmenlersitesi.com – Özel Haber
İnfaz koruma memuru maaş iyileştirmesi haberimiz için tıklayınız
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlere yeni sınav görevi var
Öğretmenlere yeni sınav görevi var
Derslere Cuma ayarına tepki
Derslere Cuma ayarına tepki