İmamlara yeni görevler verildi

Din görevlileri, hizmet ettikleri mahalle ve köyde insanların sosyal ve ekonomik durumlarından haberdar olacak. Öğrencilere burs bulma konusunda yardım edecek

03 Ocak 2017 - 09:57

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmet anlayışını tamamen değiştirdi. Bu kapsamda camiler, sadece namaz vakitlerinde açık olmayacak. Camiler, 24 saat açık olacak. Caminin ve din gönüllüsünün mesai saatinin olmadığı bilinci imamlara anlatılacak.

Camilerde ders halkaları oluşturulması için gereken adımlar atılacak. Bütün camilerde kütüphanelerin açılması, camiye gelen öğrencilerin derslerini camilerde yapabilmeleri sağlanacak. Camiler yeniden ilimle, irfanla, hikmetle, kitapla buluşturulacak.

Din görevlileri artık insanlarla birebir ilişki içerisinde hizmet sunacak. Görev yaptıkları mahalle ve köyde insanların sosyal ve ekonomik durumlarından haberdar olacak.

Çocukların ve gençlerle irtibatını sürdürebileceği bir ortam oluşturacak. Öğrencilere burs bulma konusunda yardımcı olacak. Toplumun her sınıfından, her yaştaki insanla sıcak ve alçak gönüllü bir üslup ile ilişki kurulacak. Dini, milli gün ve bayramlarda milli ve manevi değerler canlı tutulacak. Bu değerler çocuk ve gençlere aktarılacak. Her bölgenin ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim durumunu, dini ve mezhepsel farklılıklarını göz önünde bulundurarak mevcut sosyal ve kültürel problemlere çözüm üretecek
.KAYNAK TÜRKİYE 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ömer Abdulaziz
    11 ay önce
    Çok güzel bir uygulama,Tebrik ederim ,fakat bunların olup olmadığını Müftu veya yardımcısı veya müfettişlerce denetlenmesi lazım.Masa üstü rapor yazılmaması için,saha içinden uygulama ve resim örnekleri de müftülüğüe paylaşılabilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atama öncesi öğretmen ihtiyacı açıklandı
Atama öncesi öğretmen ihtiyacı açıklandı
İşte yeni öğretmen maaşları
İşte yeni öğretmen maaşları