İmam Hatip'e müdür oldu, rakı masasındaki fotoğrafları nedeniyle büyük tepki aldı

Sosyal medya hesabından alkol kullanırken çektiği fotoğrafları paylaşan öğretmenin imam hatip müdürü olması bazı çevrelerde tepki ile karşılandı. Yeniakit'in haberine göre: Sosyal medyadan rakı sofralarında oturduğu görüntüleri paylaşan Davutpaşa Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ceyda Çakıroğlu, İmam Hatip Lisesi'ne müdire olarak atandı.

16 Eylül 2017 - 22:14 - Güncelleme: 16 Eylül 2017 - 22:20

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönetici görevlendirme atamalarında skandal bir olay yaşandı. Sosyal Medya hesaplarından rakı sofrasında oturduğu görüntüleri paylaşan Davutpaşa Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ceyda Çakıroğlu’nun İmam Hatip Lisesi’ne müdire olarak atandığı bildirildi.  
MEB tarafından yapılan idareci atamalarında özellikle imam hatip okullarına ‘alakasız’ kişilerin yerleştirildiği belirlendi. Sosyal Paylaşım Sitesi şahsi Facebook adresinden rakı içerken çekildiği fotoğrafları paylaşan Davutpaşa Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ceyda Çakıroğlu’nun Bahçelievler’deki Ahmet Şişman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne müdire olarak atanması tepkiyle karşılandı. Veliler, öğrenciler tarafından örnek gösterilmesi gereken bir müdirenin içkili fotoğraflarının internette dolaşmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, söz konusu yanlışın en kısa sürede düzeltilmesi gerektiğini ifade ettiler. 
ÖZTÜRK: YÖNETMELİKTE ‘SIKINTI’ YAŞIYORUZ 
Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk, “Yönetmelikten kaynaklanan bir sıkıntımız var. Farklı branşlardan atama yapılabildiği için bu şekilde görevlendirmeler de ortaya çıkabiliyor. Kız liselerinde atanan idarecilerde kadın önceliği var. Yani erkek 100 puan alsa bile, kadın 60 puan alsın; burada öncelik 60 puan alan kişinindir. Ceyda Çakıroğlu da mülakatta 93 puan almış. Oldukça yüksek puan alan birisinin de İmam Hatip’i istemesi de trajikomik bir olay” ifadelerini kullandı. 
SOLMAZ: OKULLA UYUM SAĞLAYAMAZ 
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Eski Başkanı İbrahim Solmaz ise, İmam Hatiplere yapılan müdür atamalarının Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılması gerektiğine dikkat çekerek, "İdareci atamalarını, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü yapması gerekirken, puan sistemiyle görevlendiriliyorlar. Söz konusu kişinin puanı da diğer adaylardan yüksek olduğu için bu okula düşmüş. Bizim arzumuz da, okullarımıza İmam Hatip'in ruhuna uygun müdür görevlendirilmesidir. Bu yetkinin de Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'ne verilmesi gerekir. Dolayısıyla İmam Hatip'in ruhuna uygun olmayan kişilerin müdür ya da müdirelik yapmasını doğru bulmuyoruz. Zaten okul ile de çok da uyum sağlamayabilir. Bu bakımdan da ayrıca sıkıntılar doğurabilir" açıklamasında bulundu. 

ÖĞRETMENLER SİTESİ OLARAK: Müdürün alkol kullanıp kullanmaması kendi tercihi olduğuna inanıyor, özel yaşamın kişinin terfisinde belirleyici olmadığını, liyakatin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bir okul müdürünün ne içtiğine, ne yediğine, ne giyindiğine değil de bu işi yapacak ehliyete sahip olup olmadığına bakılması gerektiğine inanıyoruz. 
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINGazetede yer alan görsel:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları