İlkokulda Ve Lisede Öğrencilere Şiddet

Bolu'daki bir ilkokulda ve Alanya'da ise bir lisede öğrencilerine şiddet uygulayan öğretmenler görüntülendi.

İlkokulda Ve Lisede Öğrencilere Şiddet
10 Mayıs 2019 - 14:39

Bolu'da ve Alanya'da öğrencilerine şiddet uygulayan öğretmenler görüntülendi. Bolu'daki öğretmen hakkında soruşturma başlatılırken, Alanya'daki öğretmen hakkında ise suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

Bolu'da Öğretmen Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Bolu'da bulunan Merkez Cumhuriyet İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeninin tahtaya kaldırdığı öğrencisinin kulağını çekerek tokat attığı anlar görüntülendi. 2. sınıf öğrencisini darp eden sınıf öğretmeni G.Y. hakkında Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, söz konusu okulda görevli sınıf öğretmeninin ders sırasında 2. sınıf öğrencisine şiddet uyguladığı ve bu esnada sınıfta bulunan bir vatandaş tarafından olayın cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medya sitesinde paylaşıldığı belirtildi.

Alanya'daki Lisede Şiddet

Alanya'da meydana gelen olayda ise Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi'nde kaydedildiği iddia edilen görüntülerde biyoloji öğretmeninin dersi dinlemeyen bir öğrenciye önce bağırdığı ve ardından diğer bir öğrenciye tokat atarak giysisinden çekiştirdiği görülüyor. Sınıftaki başka bir öğrenci tarafından çekilen görüntülerin paylaşılması üzerine harekete geçen veliler öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ettiler. Olayda şiddet mağduru olan öğrencinin annesi T.B.U. ise biyoloji öğretmen hakkında şikâyetçi olacağını söyledi.

Bu haber 1121 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort