İlk Rus turist kafilesi Antalya'ya indi

İlk Rus turist kafilesi Antalya'ya indi

09 Temmuz 2016 - 03:33

Türkiye'nin Rus savaş uçağını düşürmesinin ardında Türk-Rus ilişkileri bozulmuş, Rusya her alanda ambargo uygulayınca turizm sektörü durma noktasına gelmişti. Son 20 yılın en büyük krizini yaşayan sektöre yeniden sağlanan anlaşma ile canlılıkverecek ilk turist kafilesi Moskova-Antalya seferini gerçekleştiren ve 189 yolcu taşıyan uçağı ile, bugün Antalya Havalimanı'na indi. İlde mutluluk yaratan Rus turist kafilesi çiçeklerle karşılandı.
Türk Rus ilişkilerinin yeniden normalleşme seyrine girmesinin ardından turizmcilerin yüzünü güldürmesi beklenen Rus turist akını ilk kafile ile başlamış oldu. Ambargo nedeni ile Türkiye'ye gelmeyen ve turizmde krisler yaşanmasına neden olan Rus turistlerden ilk kafile Antalya Havalimanına indi. Turizmcilerin yüzünü güldürecek ve bitme noktasına gelen sektörün yeniden filizlenmesini sağlayacak ''can suyu'' niteliğindeki ilk kafilenin gelişi şehirde mutlulukla karşılanırken turistler çiçeklerle karşılandı.
Rusya'yla yaşanan uçak krizinden sonra bozulan ilişkilerin yeniden normalleşme sürecine girmesinin ardından ilk Rus turist kafilesi Antalya Havalimanı'na iniş yaptı.
Rossiya Airlines'in (Russian State) Moskova-Antalya seferini gerçekleştiren FV 5859 sefer numaralı B737-800 uçağı, 189 yolcusuyla birlikte saat 10.30'da Antalya Havalimanı 2'nci Dış Hatlar terminaline geldi. Uzun bir aradan sonra gelen ilk Rus turist kafilesi, Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Yavuz, Antalya DHMİ Baş Müdürü Osman Serdar ve ICF Airports Antalya Havalimanı yönetimi tarafından karşılandı.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz'dan öğretmenlere ve öğrencilere müjde gibi açıklama
Yılmaz'dan öğretmenlere ve öğrencilere müjde gibi açıklama
İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı
İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı