İleri sat uygulamasında karar verildi, Resmi Gazete'de yayımlandı

Saatlerin bir saat ileri, bir saat geri alınması uygulaması ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Okulların açılış saatinden fabrika işçilerinin işbaşı yapmasına, memurların mesai saatlerine kadar etkisi olan saat uygulaması için Cumhurbaşkanlığı Kararı çıktı ve karar yürürlüğe girdi.

İleri sat uygulamasında karar verildi, Resmi Gazete'de yayımlandı
02 Ekim 2018 - 06:53 - Güncelleme: 02 Ekim 2018 - 07:08

Saatlerin bir saat ileri, bir saat geri alınması uygulaması ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Okulların açılış saatinden fabrika işçilerinin işbaşı yapmasına, memurların mesai satlerine kadar etkisi olan saat uygulaması için Cumhurbaşkanlığı Kararı çıktı ve karar yürürlüğe girdi.

Gün ışığından daha fazla faydalanmak maksadı ile Türkiye genelinde uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararında, gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulamasının (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Kararla, yaz saati uygulanması hakkındaki 23 Ekim 2017 tarihli ve 2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı kaydedildi. Söz konusu kararın yürürlüğe konulmasına, 697 sayılı "Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanun"un 2'nci maddesi gereğince karar verildi.

Bu haber 1011 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum