Bankaların özellikle Milli eğitim bakanlığı personeline ve dolayısıyla öğretmenlere yönelik maaş promosyonu ihalelerinde çok düşük teklif vermeleri dikkatlerden kaçmazken, Milli Eğitim Müdürlüğü düşük promosyon teklifi nedeni ile yeni anlaşma yapmadı, teklifleri kabul etmedi.

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan maaş promosyonu ihalesi yine iptal edilirken, 3 yıl için 13 bin lirayı bile bulmayan teklifler sebebiyle hem bankalar hem de kurum yöneticilerine tepki yükseliyor.

Sakarya'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesindeki öğretmen ve memurları ilgilendiren ve 14 binden fazla personelin dört gözle beklediği maaş promosyonu sözleşmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğünün açtığı ihalede teklifler beklentinin altında olunca ihale iptal edilmişti.

Dün yinelenen maaş promosyonu ihalesinde bankalar tekliflerini yükseltmedi.

İŞTE BANKALARIN PROMOSYON TEKLİFLERİ

3 yıllık maaş promosyonu için personelin beklentisi en az 25 - 30 bin bandıydayken, Medyabar'ın haberine göre,
A bankası kapalı zarf teklifinde 7 bin 488 lira teklif verirken açık artırmadan çekildi.
B bankası kapalı zarf teklifinde 11 bin 900 lira teklif verirken açık artırmadan çekildi.
C bankası kapalı zarf teklifinde 12 bin 600 lira teklif verirken açık artırmada da aynı teklifi sundu.
D bankası ise kapalı zarf teklifinde 9 bin lira olan teklifini açık artırmada 12 bin 700 liraya çıkardı.

(Bankaların isimleri rekabet kurulu kararları dikkate alınarak yayınlanmamıştır)

MEB engelli öğretmenin atama sayısı ve takvimini açıkladı MEB engelli öğretmenin atama sayısı ve takvimini açıkladı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, teklifler beklentileri karşılamadığı için bir kez daha ihaleyi iptal etti.

ÖĞRETMEN VE MEMURLARIN TEPKİLERİ YÜKSELİYOR

Daha önce ilçelerin il müdürlüğünden bağımsız olarak kendi yaptığı maaş promosyonu ihaleleri bu kez tüm ildeki personel için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılıyor.

Emeklilerin maaş promosyonu teklifleri bile 10 bin lira seviyesine yükseldiğini, fabrikaların ise çalışanları için 40 bin lirayı bulan anlaşmalar yaptığını vurgulayan Milli Eğitim personeli; uzayan sürece rağmen tekliflerini yükseltmeyen bankalara tepkili.
Bugün ihalede de teklifler yükselmeyince, öğretmen ve memurların whatsapp gruplarında Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve yetkili sendika Eğitim-Bir-Sen yöneticilerine tepkilerin yükseldiği öğrenildi.