İl MEM peş peşe gelen istifalar ile çalkalanıyor

Milli Eğitim Müdürlüğü istifalarla çalkalanıyor. Okul müdürlerinin ve müdür yardımcılarının art arda istifa ettiği iddia edilirken, istifa gerekçeleri ise dikkatleri üzerine çekti. Sakarya'daki istifa iddiaları ile ilgili gelişme şöyle:

07 Aralık 2017 - 00:53

netgaste.com adlı internet sitesinin haberine göre, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü peş peşe gelen ve sayıları 50’yi aşan okul müdür ve müdür yardımcıları furyası ile karşı karşıya. Müdür Töre istifacılarla görüşme yapmasına rağmen tepki artarak sürdüğü dile getirildi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı birçok okulda, müdür ve müdür yardımcılarının istifa ettikleri ifade edildi.

 Müdürlükten öğretmenliğe dönüyorlar

Sakarya Eğitim Camiasına bomba gibi düşen bu haber ile çalkalanıyor. Söylentilere göre, bazı okullara atanan ve liyakatsiz olduğu söylenen müdürler nedeni ile okullarda bulunan müdür yardımcılarının istifa ettikleri ifade ediliyor. Liyakatsiz atamalar nedeni ile çoğu müdür ve müdür yardımcıları istifa ederek, öğretmenliğe geri döndükleri de Sakarya eğitim camiasında konuşulan konular arasında yer alıyor.


Kimi stajı tamamlanmamış eğitimcilerin de müdür yapılmak istenmesi  gelinen durumun ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor.

İl Müdürü Töre, istifa çıkmazında

İstifa eden idareciler ile ilgili olarak Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ nin sık sık görüşmeler yaptığı ve istifa nedenlerini araştırdığı ifade ediliyor.

Töre istifa ederek öğretmenliğe dönmek isteyen müdür ve müdür yardımcılarını makama çağırarak, yaptığı ikili görüşmelerde,

“Neden istifa ediyorsunuz? Okulunuzda sıkıntı mı var? Gerekçeniz ne?” gibi sorular sorduğunda, istifa eden müdür ve müdür yardımcıları da,

“Liyakatsiz idareciler ile çalışmamız mümkün değil. Daha eğitimin ‘E’ sini bilmeyen kişileri okulumuza müdür olarak atayarak, bizlere baskı yapmasına göz yumarsanız, bizim de başka şansımız kalmıyor” dedikleri konuşuluyor.

Görevlendirmeler, kadrolulardan fazla

Bu arada Sakarya Eğitim Camiasında konuşulan diğer konu ise, görevlendirmelerin, kadrolu idareci sayısını neredeyse geçtiği.

Konunun iyice irdelenerek, yeni atanan idarecilerin hangi amaç ve gaye ile okullarda yardımcı eğitimcilere, idarecilere baskı uygulayıp uygulamadığı, uyguluyor ise gerekçesinin kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini dile getiren eğitimciler;

“Sakarya hiç olmadığı kadar kötü bir eğitim dönemi yaşamakta. Buna sebep olanlar acilen kendine çeki düzen vermeli. Aksi takdirde, geleceği tamir olamayacak bir eğitim hasarı il eğitimin kayba uğrayacaktır” dediler.

Kaynak:netgaste.com

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Aydın\'lı
  10 ay önce
  Zalimler layığını bulur.
 • Aydın\'lı
  10 ay önce
  Pervincim sana güle güle.Evine iyi bir koltuk al bundan sonra anca ona oturursun.ALLAH sana makam koltuğu nasip etmesin.Hak etmiyorsun.
 • Eren Yılmaz
  10 ay önce
  sanki diğer illerde durum farklı.torpilini b*** yönetici oldu.ondan sonra eğitim neden gelişmiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!