erkek protez saçthemeforest temaları

İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları İçin MEBBİS Erişime Açıldı

2019 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları için MEBBİS erişime açıldı.

İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları İçin MEBBİS Erişime Açıldı
21 Mayıs 2019 - 15:08

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları bugün itibariyle başladı. 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla görev yaptıkları eğitim kurumlarında en az 3 yıllık çalışma surelerini tamamlayan öğretmenler il içi tayin başvurularını MEBBİS sayfası üzerinden bugünden itibaren yapabilecekler.

3 Yıllık Hizmet Süresi Hesabı

Kadrolu öğretmenlerin 3 yıllık görev süreleri hesaplanırken sözleşmeli öğretmen ya da asker öğretmen olarak geçirdikleri süreler dâhil olmak üzere fiili olarak öğretmen olarak görev yaptığı süreler ve diğer eğitim kurumlarında ders okutmak üzere veya eğitim kurumu yönetici olarak görevlendirildiği süreler dikkate alınacaktır.

İptal Hakkı

Ayrıca il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusu kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri de iptal edilmeyecek. Ancak yer değiştirme işleminden sonra yürürlükteki mevzuatta yer alan mazeret hallerinden birini yaşayan öğretmenlerin atamaları görev yerlerinden ayrılmamış olmaları şartıyla iptal edilebilecek. Ayrıca atama işlemi iptal edilen öğretmenler arasında önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar ise il içindeki diğer eğitim kurumlarında alanlarında boş bulunan norm kadrolara valilikler tarafından atanacak.

Başvuru, Atama ve İlişik Kesme Tarihleri

MEB 2019 yılı il içi yer değiştirme başvuru tarihleri de 21-24 Mayıs 2019 arasında belirlendi. Bu tarihler arasında il içi yer değiştirme başvuruları yapılacak ve atamalar ile kararname işlemleri valilikler tarafından 29 Mayıs 2019 tarihine kadar sonuçlandırılacaktır. Ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri ise 14 Haziran 2019 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Bu haber 1103 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort