İL İÇİ ÖZÜRDE YİNE Mİ HÜSRAN YAŞANACAK?

Özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre illerarasında yer değiştiremeyen özür mağdurlarına " il emri" verildi. Böylece İllerarası özürde mağduriyetler giderildi. İl içi özürde ise sınırlı sayıda açılan kontenjana tayin isteyen binlerce İl içi özür mağdurundan çok az bir bölümü yer değiştirip ailesine kavuşabildi.Büyük bir çoğunluğu için bu yer değiştirme hakkı sözde kaldı.

İL İÇİ ÖZÜRDE YİNE Mİ HÜSRAN YAŞANACAK?
31 Ağustos 2021 - 19:13 - Güncelleme: 31 Ağustos 2021 - 19:16
Bu uygulama ile MEB'in yaptığı  il içi özürü olanları ümitlendirip daha sonra hüsrana uğratmaktan başka bir şey değildir.  
Her yıl aynı tablonun yaşanması, bu sorunu hafife almak ve önemsememek anlamına gelir ki bu son derece yanlış bir yaklaşımdır.
Bu problem artık çözülmelidir. Bu mağduriyet bitirilmelidir. Özellikle günlük ulaşımın mümkün olmadığı ya da çok zor olduğu yerleşim yerlerinde görev yapanlara bu anlamda bir çözüm üretilmelidir.Bu konudaki çözüm önerimizi defalarca dile getirdik.Yol bellidir.
Eşinin görev yeri ile kendi görev yeri arasındaki mesafe 50 km.den fazla olan ya da 3 yıldır eşinin bulunduğu ilçeye yer değiştiremeyen eğitim çalışanlarına boş kontenjan olup olmadığına bakılmaksızın ilçe emri verilmelidir. Bu mağduriyetin giderilmesinin başka bir yolu yoktur.
#İlİçiÖzreİlçeEmri
Mehmet Yaşar Şahindoğan
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı
Bu haber 464 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum