İl İçi Öğretmen Ataması İptal Edilebilir Mi? Atama Nasıl İptal Edilir

Öğretmenlerin 2016 Yılı İl İçi ve İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Ataması belli olanlar atamalarını iptal edebilirler mi? İl İçi Atama iptal edilebilir mi, &

05 Haziran 2016 - 11:34

Öğretmenlerin 2016 Yılı İl İçi ve İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Ataması belli olanlar atamalarını iptal edebilirler mi? İl İçi Atama iptal edilebilir mi, çıkan atama iptal edilebilir mi, öğretmen atama iptal nasıl yapılır?

2016 TEMMUZ ZAMMI MAAŞLARA NASIL YANSIYACAK (ZAMLI GÜNCEL KADEME-DERECEYE GÖRE)

Öğretmenlerin 2016 Yılı İl İçi ve İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Ataması belli olanlar atamalarını iptal edebilirler mi? Kılavuza göre istisnai durumlar dışında bu mümkün değil.

Öğretmenlere 5 Sınav Görevi Başvurusu İçin Tıklayınız
İşte Kılavuzdaki o 24.madde:
"İl içi isteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin, başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Ancak bunlardan, yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra yürürlükteki yönetmelikte belirtilen mazeret durumlarından biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir. Ataması iptal edilenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kurumlarında alanlarında boş bulunan norm kadrolara valiliklerce atanacaktır.
İl içi yer değiştirme başvuruları 20-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacak; atamalar valiliklerce 6 Haziran 2016 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 17 Haziran 2016 tarihinden itibaren başlatılacaktır."
Kaynak:Milliegitimhaber.com

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları