Milli Eğitim Bakanlığı, 2024 il ve il içi öğretmen atama takvimini açıkladı. Öğretmenler bakanlık tarafından açıklanan takvim doğrultusunda atama başvurusu yapacaklar. 2023-2024 eğitim öğretim yılının son aylarına girilirken öğretmenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de il dışı ve il içi öğretmen atama tarihleri oldu. Zira çok sayıda öğretmen bu yıl farklı il ve ilçelere atanmak üzere atama talebinde bulunacak.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB il dışı ve ilçe öğretmen atama talebinde bulunacak öğretmenlerin hangi tarihlerde başvuru yapacaklarını ve atamaların ne zaman sonuçlanacağını açıkladı. Peki il dışı ve ilçe öğretmen atamaları ne zaman gerçekleştirilecek, başvurular ne zaman alınacak? İşte detaylar: 

İL İÇİ ÖĞRETMEN ATAMA TARİHLERİ

2023-2024 eğitim öğretim yılı il içi öğretmen atama tarihleri MEB tarafından açıklandı. MEB takvimine göre öğretmen atamaları için başvurular 14 Mayıs-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacak. il içi ataması gerçekleşen öğretmenlerin ilişik kesme ve yeni görev yerine başlama işlemlerinin 17 Haziran 2024 tarihinden itibaren yapılması bekleniyor.

Öğretmenlere artırımlı ek ders ücreti zammı için yeni süreç Öğretmenlere artırımlı ek ders ücreti zammı için yeni süreç

İL DIŞI ÖĞRETMEN ATAMA TARİHLERİ

3 Haziran-9 Haziran 2024 tarihleri arasında alınacak. il dışı Öğretmen ataması gerçekleşen öğretmenlerin ilişik kesme işlemlerinin de ilçe öğretmen atamalarında olduğu gibi 17 Haziran 2024 tarihinden itibaren başlaması bekleniyor.

MEB ÖZÜR GRUBU MAZERET ATAMA TARİHLERİ

2023-2024 eğitim öğretim yılı özür grubu (mazerete dayalı) Öğretmen atama tarihleri de MEB tarafından açıklandı. Buna göre özür grubu öğretmen aramaları 1 Ağustos-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.