İl dışı yer değiştirme atama tayin sonuçları

İl dışı atama bekleyen MEB çalışanları başvurularını tamamladı sonuçları bekliyor. İl dışı atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ne zaman açıklanacak sorusunu soran öğretmenler sık sık Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesini ziyaret ediyor. İl dışı atama sonuçlarıyla ilgili merak edilen ayrıntılar haberimizde...

24 Haziran 2017 - 11:12 - Güncelleme: 24 Haziran 2017 - 12:01

2017 İl dışı yer değiştirme atama tayin sonuçları son dakika MEB açıklaması yapıldı. Yer değiştirme talebinde bulunacak öğretmenler MEBBİS üzerinden 23 haziran dan itibaren T.C kimlik no ve mebbis şifresi ile giriş yaparak il dışı yer değiştirme, atama ve tayin sonuçlarını öğrenebilecekler. MEBBİS, MEB Bilgi işlem Grup Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir. Mebsis’in sunduğu başlıca hizmetler e okul, e–okul veli bilgilendirme sistemi, e-personel, e- taşınır, e- akademi en bilinen uygulamalardandır.

Farklı illerde meslek hayatlarına devam etmek isteyen öğretmenler ve MEB çalışanları il dışı atama başvurularını geçtiğimiz günlerde tamamladı. İl dışı atama sonuçları heyecanla beklenirken MEB’ten henüz resmi bir açıklama gelmedi. MEBBİS sistemi üzerinden yayınlanacak olan il dışı atama sonuçları saat kaçta açıkklanacak diye merak eden birçok kişi sık sık aramalar yapıyor.

Öğretmenler için il dışı yer değiştirme, atama ve tayin sonuçları açıklaması MEB tarafından yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca açıklanması öğretmenler tarafından dört gözle beklenen 2017 Yılı Öğretmenler için İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalıma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Başvuru sonuçlarının 23 Haziran 2017 tarihinde yani bugün açıklanacağı biliniyor. İl dışına tayin isteyen öğretmenlerin bir süredir merak ve heyecanla beklediği il dışı yer değiştirme başvurusu için gün geldi çattı. Ülke genelinde yüz binlerce öğretmen il dışına tayin istemekte ve bunun için il dışı yer değiştirme başvurusunu yapacak ve ardından bekleyişe geçecek. 

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayanveya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışmasüresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. Başvurular, "http://mebbis.meb.gov.tr" veya "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerindeki elektronik başvuru formu doldurularak yapılacak.

SONUÇLAR BUGÜN YAYINLANACAK

MEBBİS il dışı atama takvimine göre, il dışı atama sonuçları bugün yayınlanacak. İl dışı atama sonuçlarını bekleyen vatandaşlar sonuçları MEBBİS’ten öğrenebilecek. İl dışı atama sonuçlarının açıklanmasının ardından ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 28 Haziran 2017 tarihinden itibaren başlatılacak. İl dışı atama sonuçlarını aşağıdaki link üzerinden açıklanır açıklanmaz kontrol edebilirsiniz.

MEBBİS İL DIŞI ATAMA SONUÇLARI TIKLA

İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME ÜST YAZISI

2017 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı
yer değiştirme işlemleri, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri de
dikkate alınarak ekte gönderilen duyuru çerçevesinde yapılacaktır.

Yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinin
sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi bakımından başvuru ve atamalarına etki edecek
MEBBİS/İKBS kayıtlarındaki bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.

Bu işlemlerin başvuru süresi içerisinde tamamlanması ve başvurularda herhangi bir
aksaklığa sebebiyet verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini rica
ederim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu