İl Dışı Öğretmen Atama Tercih Edilebilecek Okulların Listesi, İl Dışına Açık Kurumlar, Başvur, Atama ve İlişik Kesme Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin Yer Değiştirme işlemlerini yapmaya devam ediyor. MEB, il içi öğretmen atama başvurularının alınması ve yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından İl Dışı Öğretmen atamalarını da gerçekleştirecek. İl dışı öğretmen atama başvuruları 30 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. MEB tercih edilebilecek, boş kontenjanlı okul/kurum listesini açıklayacak. Başvuru, atama ve ilişik kesme tarihleri haberimizde.

İl Dışı Öğretmen Atama Tercih Edilebilecek Okulların Listesi, İl Dışına Açık Kurumlar, Başvur, Atama ve İlişik Kesme Tarihleri
29 Temmuz 2021 - 14:18 - Güncelleme: 29 Temmuz 2021 - 14:41
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin her yıl yaptığı il dışı öğretmen atama başvurları 30 Temuz'da başlıyor. MEB daha önce açıkladığı öğretmen atama takvimi doğrultusunda 30 Temmuz 2021 tarihinde alacağı il dışı öğretmen atama başvurularını 3 Ağustos'a  kadar alcak ve gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra yer değiştirme sonuçlarını 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklayacak.
ATaması yapılan öğretmenler 5 Ağustos 2021 tarihinden itibaren ilişik kesme işlemlerini yapabilecekler.
Milli EĞitim Baknlığı, öğretmenlerin başvurları öncesinde tercih edilecek okulların listesini yayımlayacak. Bu listede il ve ilçe bazında münhal kadroların bulunduğu kurmlar açıklanacak ve boş kadrolara öğretmenler branşına uygun atama tercihlerini yapacak.
Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan açıklama ile açıklanacak boş kadrolar sitemizde yayımlanacak.
 
Bu haber 1117 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum