İl Dışı Öğretmen Atama (Tayin) Sonuçları, Öğretmenler Ne Zaman İlişik Kesecek, Göreve Başlama Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin il dışı (İller Arası Tayin) atama başvurularını aldı. İl dışı öğretmen atama sonuçları ise 4 Ağustos 2021 tarihinde (bugün) açıklandı. Öğretmenler il dışı tayin sonuçlarını öğrendikten sonra atama kararnamelerini bekleyecek ve il dışına atanan öğretmenler görev yaptığı kurumdan ilişik keserek yeni görev yerlerine giderek göreve başlayacaklar. Peki il dışı öğretmen atama sonuçlarının ardından görevden ayrılma, ilişik kesme ve yeni göreve başlama işlemleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

İl Dışı Öğretmen Atama (Tayin) Sonuçları, Öğretmenler Ne Zaman İlişik Kesecek, Göreve Başlama Tarihleri
04 Ağustos 2021 - 17:55 - Güncelleme: 04 Ağustos 2021 - 18:53
Milli Eğitim Bakanlığı, il dışı öğretmen atama müracaatlarını almasının ardından 4 Ağustos'ta il dışı öğretmen tayin sonuçlarını açıkladı. Atama başvurusu yapan öğretmenler sonuçların açıklanmasının ardından Kimlik Numaraları ile atama sonuçlarını görebilecekler.
İl dışı öğretmen atama sonucu belli olan ve ataması yapılan öğretmenler 5 Ağustos 2021 tarihinden itibaren ilişik kesmeye başlayabilecekler.
İl dışı öğretmen ataması çıkan öğretmenlerin atamaları kesin olacak ve mazeretsiz olarak iptal ettiremeyecekler. Ancak atama yapılmasının akabinde il dışı öğretmen atama iptalini gerektirecek özrü oluşanlar atamalarını iptal ettirebilecekler.
 
Bu haber 651 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum