İkinci iade KHK'sı geliyor

2 Eylül tarihli ilk ihraç KHK'larının ardından 29 Ekim'de yeni KHK'lar ile ihraçlara devam edildi. 675 sayılı KHK'larda az sayıda da olsa göreve iadeler bulunuyor. Yeni bir KHK ile göreve iadeler olacak. KHK'nın yakında yayınlanması bekleniyor.Kaynak: 675 sayılı KHK sonrası ikinci iade Kanun Hükmünde Kararnamesi geliyor

19 Kasım 2016 - 09:44 - Güncelleme: 19 Kasım 2016 - 11:37

2 Eylül tarihli ilk ihraç KHK'larının ardından 29 Ekim'de yeni KHK'lar ile ihraçlara devam edildi. 675 sayılı KHK'larda az sayıda da olsa göreve iadeler bulunuyor. Yeni bir KHK ile göreve iadeler olacak. KHK'nın yakında yayınlanması bekleniyor.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yayımlanan 2 Eylül tarihli 672 sayılı KHK ve 29 tarihli 675 sayılı KHK'lar ile kamudan 80 bine yakın memur ihraç edilmişti. İhraç edilenlerden en çoğunu Milli Eğitim Bakanlığı oluşturmuştu.

29 Ekim tarihli ve 675 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı tedbirler alınması hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında kamudan ihraç edilen yeni ihraç edilenlerin sayısı 10 bini geçmişti. Ayrıca bu KHK'da göreve iadeler de yaşanmıştı.

Çok az sayıda da olsa göreve iade edilen kamu görevlileri özellikle Türk Silahlı Kuvvetlerinde, Milli Eğitim Bakanlığında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından da göreve iadeler yaşanmıştı.

29 Ekim 2016 tarihli ilk KHK ile göreve iade edilen personel sayısı sadece

Türk Silahlı Kuvvetlerinde 39 askeri personel, Milli Eğitim Bakanlığında 23’ü öğretmen olmak üzere 31 personel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında 3 ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında da 1 personel göreve iade edilmişti. Toplamda sadece 74 personel görevine iade edilmişti.
Hükümet yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ihraç edilen 80 bin memurdan az da olsa hata payı olabileceği belirtilmiş. Bu kapsamda % 1’de olsa bu payın olduğu söylenmişti. Bu kapsamda normalde en azından 800 kişinin iade edilmesi gerekirken 10’da biri bile iade edilmedi. Yüzde bir olarak açıklanan rakam binde bir olarak karşılık bulmuş ve alınan bilgiye göre de yeni iade KHK’sının çok yakın bir sürede çıkacak. 
kaynak mymemur
ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 
MHP'li Başkan'dan Flaş İade ve İhraç Kriterleri Açıklaması


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sevdalıöğretmen
  11 ay önce
  BANKASYA ya ev araba satıp para yatıranlar atılıyomuş ne ev sattım ne araba ne çağrıdan haberim var ne de bu insanlardan SADECE BİR BANKA OLARAK GİTTİM gereken yapılsın artık
 • Sevdalıöğretmen
  11 ay önce
  BANKASYA mağduru olarak bekleyecek sabrım kalmadı emsallerim yüksek uçuk para yatıranlar görevde iken hala iade bekliyoruz!!!! İlk 1 Eylül de hiç bakmadan atılanlar olarak önce incelenicek kesim bu kişilerdir... Çünkü olay sıcaklığı ile yalan yanlış güme gittik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlerin Atama ve Ders Okutma Esaslarında Önemli Değişiklik!
Öğretmenlerin Atama ve Ders Okutma Esaslarında Önemli...
Validen öğretmenlere kılık kıyafet uyarısı geldi
Validen öğretmenlere kılık kıyafet uyarısı geldi