İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Sıfır kilometre veya ikinci el araçlar için bankalar tüm binek araç, hafif ticari ve ticari araçlar için kredi kullandırmaktadırlar. Bankalardan taşıt kredisi almak için çok zor işlemler gerekmiyor.

İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?
16 Ekim 2018 - 18:58

Kredi talebinize aynı gün içerisinde cevap almanız mümkün olmaktadır. Sıfır kilometre araç için %80 oranında kredilendirme yapan bankalar ikinci el araçta bazı kısıtlamalar getirmektedir. İkinci el araç için genellikle araç bedelinin %50 - %80 arasında kredilendirme ve 5 yaş şartı koşmaktadırlar. İkinci el araçlarda 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi almak mümkün.

 


Taşıt kredisi almak için gerekli belgeler şunlardır
Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport fotokopisi
Gelir belgesi ya da maaş bordrosu
Ticaretle uğraşanlar için vergi levhası yanında bankanın isteyeceği diğer evraklar (oda kaydı, imza sirküleri, bilanço ve mizan gibi)
Sıfır kilometre araçlar için proforma fatura (fiyat teklifi) ve asıl fatura (asıl fatura taşıt kredisi onaylaması sonrası talep edilecektir.)
İkinci el araçlar için araç ruhsatı ve satın alınmış araçlar için noter tarafından düzenlenmiş alım satım sözleşmesi (alım satım sözleşmesi kredi onaylanması sonrası talep edilecektir.)
Bankalar taşıt kredisi kullandırırken araç üzerine rehin tesis ederler ve rehinli olduğunu belirten kasko poliçesini talep ederler. Bu teminat ve alınan kasko belgesi bankaya rehinli taşıtın güvencesini oluştururlar. Bankalar kredi kullandırımı aşamasında kefil ve ilave teminatta talep edebilirler. Tüketiciler sıkı bir pazarlık sonunda 2.el taşıtlar için %80 kredilendirme ve kefilsiz kredi kullanabilirler.
 


Bu haber 1125 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort