İki aylık maaşını okula bağışladı

Eskişehir'li Seher Kavak, yeni girdiği işinden kazandığı 1400 liralık ilk aylık ücretini Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde yapılması planlanan ve kaymakamlık ile sivil toplum örgütleri tarafından yardım kampanyası başlatılan 15 Temmuz Şehitler İlkokulu için bağışladı.

10 Haziran 2017 - 12:30

Çorlu Kaymakamlığı ve sivil toplum örgütleri ilçede 24 derslikli 15 Temmuz Şehitler İlkokulu yapılması için kampanya başlattı. Çorlu'da oturan evli ve 2 çocuk annesi Zeynep Yeşildal'ın okul yapılması için parmağındaki yüzünü bağışladığı haberlerini gören Eskişehirli Seher Kavak, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde özel sektörde girdiği yeni işinden kazandığı 1400 liralık ilk aylık ücretini Çorlu Kaymakamlığı tarafından açılan okulun yardım hesabına yatırdı.

Evli ve 3 çocuk annesi Seher Kavak'ın bu hareketi Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç'ı duygulandırdı. Seher Kavak'ın bağışının çok örnek alınacak bir davranış olduğunu kaydeden Kaymakam Kılıç, şöyle dedi:

"Öğrendiğimde çok duygulandım. İşe başlamış ve ilk maaşını alır almaz, ilk işi hemen parayı hesaba yatırmış. Yüzük haberini seyredince 'işe girersem ilk maaşımı bu okula bağışlayacağım' diye vaadde bulunuyor. Sonucunda özel sektörde işe giriyor ve bugün 1400 lira hesaba yattı. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Kendisi de çok mutlu olduğunu söyledi. Bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu ve herkesin destek vermesi gerektiğini belirtti. Söyleyecek bir şey bulamıyorum."

KAYMAKAM SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Seher Kavak'ın ilk aylık ücretini 15 Temmuz Şehitler İlkokulu için bağışladığını sosyal medya hesaplarından duyurdu. Bağışta bulunan Kavak'ın ilkokulu ve ortak okulu dışarıdan bitirdiği bilgisine yer veren Kılıç, Seher Kavak'ın liseyi de dışarıdan okuduğunu belirterek fotoğrafının altına '919 kilometre mesafeden sesimizi duyup ilk maaşını okul için yatıran hanımefendiden ve ailesinden Allah razı olsun diyor ve teşekkür ediyorum' yazdı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Yeni KHK'da flaş değişiklik
Yeni KHK'da flaş değişiklik