İhraçlarla ilgili yanlış varsa daha sonra düzeltiriz

Özdağ, kamudan ihraçlarla ilgili herhangi bir yanlış varsa da bunun daha sonra düzeltilebileceğine dikkati çekti.

09 Şubat 2017 - 00:43

HDP'nin, OHAL kapsamında ihraç edilen kamu görevlilerine ilişkin araştırma önergesinin gündeme alınması önerisi kabul edilmedi. Partisinin grup önerisi üzerine söz alan HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, "dün gece bir KHK terörü daha yaşandığını" iddia ederek, binlerce kamu görevlisinin işten çıkarıldığını ve ihraç edildiğini anımsattı. Sancar, "1947'de, 1956'da, 1960'ta, 1970'te, 1980'de, 1990'larda, her darbeden sonra, darbenin olmadığı zamanlarda insanlar atıldı. Bugün kimler itibarla, saygıyla, onurla anılıyor? O gün tasfiyeye uğrayanlar. Kimler itibarsız? Onları atanlar." diye konuştu. 
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, OHAL'in, terör örgütleriyle mücadele kapsamında, mecburiyet nedeniyle ilan edildiğini belirterek, "Hükümetin kullanmış olduğu yetki tamamen Anayasa'dan aldığı yetkidir. Aksini iddia etmek mümkün değildir. Kullanılan yetkinin hukuki olmadığı ve Anayasa'da yeri olmayan bir yetki kullanıldığı iddiaları geçerli olsaydı Anayasa Mahkemesi sürece dahil edilir ve iptal hükümleri alınarak uygulamaya son verilirdi." dedi.
Özdağ, şunları kaydetti:
 "Tabii ki bu ihraçlar yapılacaktır. Eğer teröre iltisakınız varsa, eğer teröre müzahirliğiniz varsa bu ihraçları hak etmişsiniz demektir. Eğer teröre bir iltisakınız, bir müzahirliğiniz yoksa da hukuk veyahut da siyasi irade, hep beraber TBMM olarak gereğini yapacağız, yapmaya da devam ediyoruz. Cumhuriyet tarihinin en karanlık gecesini yaşadık, en trajik gecesini yaşadık ve Türkiye'de belki de bir iç savaş çıkacak, belki rejim değişecekti ve Türkiye belki tarih sahnesinde silinmiş olacaktı, Sevr'de yapamadıklarını 15 Temmuz akşamı yapacaklardı. Bunlara karşı, bu 100 bin kişiyle, bu bahsetmiş olduğunuz kişilerle ilgili herhangi bir tasarrufta bulunmayalım mı? Hala bu ülkede himmet paraları mı toplasınlar? Hala tekrar yeniden 17-25 Aralığı mı tekrar tecelli ettirsinler veyahut da 8 Şubatı mı tecelli ettirsinler? Elbette ki bu insanlar ihraç edilecekler." 
Özdağ, kamudan ihraçlarla ilgili herhangi bir yanlış varsa da bunun daha sonra düzeltilebileceğine dikkati çekti. 
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Tarihe geçiyorsunuz tarihe. İnanın, Kenan Evren'i geçtiniz. Sizin yaptıklarınızı hiçbir şekilde 28 Şubat ile mukayese edemeyiz. Çok sayıda insan görevinden alındı 28 Şubat'ta, mahkeme kararıyla geri döndü, ben dahil. Siz ne yapıyorsunuz arkadaşlar? Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz." diye konuştu. 
Bekaroğlu, "Adalet ve Kalkınma Partisi, ahlakiliğini, söylem üstünlüğünü, ütopyasını yitirdi. Savunacak hiçbir şeyi yok. Bu baskıların, bu hukuksuzluğun, bu kibrin, saldırganlığın başka hiçbir anlamı olamaz." görüşünü ileri sürdü. 
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 15 Temmuzdaki darbe girişiminin, Cumhuriyete ve demokrasiye yönelik bir saldırı olduğunu belirterek, ilan edilen OHAL'in tüm terör örgütleriyle mücadeleyi kapsadığını da hatırlattı. 
Türkiye'nin aynı tehlikelerle bir daha karşılaşmaması için tedbirlerin alınmasının gereğini dile getiren Tunç, OHAL kapsamında ilan edilen KHK'lar nedeniyle haksızlığa uğradıklarını iddia edenlerin, OHAL Komisyonuna başvuruda bulunabileceğini, bu komisyonun kararlarına da yargı denetiminin getirildiğini aktardı. 
Konuşmaların ardından oylanan grup önerisi kabul edilmedi.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Yaw he he
  9 ay önce
  Ahireti var bir.de bu dünyanın koç yaşamama bak sen görüşecez zalimlerle hem de tek tek.gelip gitmeyen komşular bile hala sıkışınca ilk benden yardım istiyor nasıl terörist şekilde artık
 • vatan sever
  9 ay önce
  işin acı tarafı bu ulkeye fetoyu sokan,bu kadar guclenmesını saglayan,mılyonlarca ınsanın kandırılarak magdur olmasına yol acan sıyasıler kuru bır ozurle ısın ıcınden cıkabılıyorken sırf bır zamanlar ısteyerek yada ıstemeyerek yolu bugun feto dun cemaat olarak bılınen bu alcaklarla kesısms yada ıyı nıyetlı olrak bır zamanlar onlarla arkdslık ettı dıye bır gecede tum ıtıbarını serefını işini aşını gelecegını ve hatta haın damgası yıyerek bunu gururuna yedıremeyıp ıntıhar edenlerın vebalını kım odeyecek,eger sırf bu haın orgutun dersanesıne okuluna bankasına yada gazetesını çok eskdn aldı dıye ınsanlar haın ılan edılecekse oncelıkle sıyasıler ve akabınde en az 10-15 mlıyon ınsan zan altındadır cunku sadece bır gazetelerı 1 mılyn trajlıydı okullarını lıse, unıv ,dersanelerı kattgnz zaman en az 4-5 mılyon ınsan eder bunlar aılelerıyle baz aılınınca belkıde 20 mılyon ınsan eder , lutfen artık bu sesımızı duyun bzde sızın gıbı kandırıldık ,devletın kandırılma hakkı varda vatandşn yokmu ???
 • osman
  9 ay önce
  İnşAllah suçsuzları buluyorsunuzdur.Sap döner devran döner.İlahi adalet gelir bulur.Bulacak da.
 • Yusuf ATMACA
  9 ay önce
  Ne kadar da kolay söylüyor. Zavallı aldığı veballerden habersiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri