İhraçlar hakkında "Gereksiz merhamet duygularına da yer yok" dedi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Önceki gece bir kanun hükmünde kararname (KHK) için sabaha kadar çalışıldı. Bu KHK içerisinde yanlışlıkla görevden alınanlar veya haklarında işlem yapılanlar varsa düzeltildi. Önümüzdeki günlerde de düzeltilecek" dedi.

20 Kasım 2016 - 01:11 - Güncelleme: 20 Kasım 2016 - 13:52

Sputnik'te yer alan habere göre, Kurtulmuş, Yerel Yöneticiler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN) tarafından Ordu'daki bir otelde düzenlenen Yerel Yönetim Reformları Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin, doğrudan doğruya halka hizmet sunulan bir alan olduğunu dile getirdi.
 

‘Gereksiz merhamet duygularına yer yok'
 

Kurtulmuş, ‘FETÖ’ ile mücadele konusunda "Yufka yürekli olmaya gerek yok. Gereksiz merhamet duygularına da yer yok. Eğer 15 Temmuz'da hain çete, arkasındaki güç odakları bu hain darbeyi gerçekleştirmiş olsaydı bugün hiçbirimiz bu salonda olmayacaktık. FETÖ mağdurları falan yok, FETÖ'nün mağdur etmeye kalktığı 79 milyon vatandaşımız var" diye konuştu. FETÖ ile mücadelede varsa yanlışlıkların düzeltileceğini belirten Kurtulmuş, "Önceki gece bir KHK için sabaha kadar çalışıldı. Bu KHK içerisinde yanlışlıkla görevden alınanlar veya haklarında işlem yapılanlar varsa düzeltildi. Önümüzdeki günlerde de düzeltilecek" açıklamasında bulundu.


  
“Avrupa'ya: Sana mı soracağız?”
 

‘Teröristlerle kol kola olup onlara silah, istihbarat, lojistik yardımı' yapanların şimdi, "Türkiye'de neden bu kadar çok adam kamudan alınıyor?" diye söylendiğini ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Avrupa'da, şurada burada bunlar dile getiriliyor. Bu beyleri çok mu seviyor bu adamlar. Onları sevdikleri için değil, onların Türkiye'ye zarar veren bir unsur olduğunu bildikleri için böyle söylüyorlar. Söz konusu Türkiye'nin darbeci artıkları olunca ne hikmetse Avrupa açıyor ağzını, ‘Neden bu kadar çok adamı kamu görevinden alıyorsunuz' diyor. Sana mı soracağız? Bu milletin milli güvenliği neyi gerektiriyorsa onu yapacağız."
 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Öğrtmn
  1 yıl önce
  Bir sendikadan ifadem dahi alınmadan ihraç edildim, darbeyi yapanları asın , bu yaptığınız adalet mi , hiç mi vijdan kalmadı,yine de ne varsa MHP de var mağdurlar için uğraşıyor mağdur yok demiyor hiç bari
 • öğretmen
  1 yıl önce
  Kusura bakmayın ne merhamet ne de hakkım olmayanbir şey istiistiyorum bir sendikadan dolayı ihraç oldum 11 ay önce sendikadan istifa etmeme rağmen adalet tecelli eder inşAllah
 • Isparta da tek kriter okuldan donen. İhraç ve açığa alınmayan var
  1 yıl önce
  Isparta da sağlıkta tek kriter okuldan. İhraç var. Göreve iade var. Açığa alınmayan var sayın bakanım
 • Sevdalıöğretmen
  1 yıl önce
  Kusura bakmayın da ne en ufak bir merhamet ne de en ufak hakkım olmayan dahilinde birşey isterim. KİMSEDEN SADAKA İŞTE İSTEMİYORUM SADECE HAKKIMI İŞİMİ İSTİYORUM SAÇMASAPAN LANET BİR BANKA HESABI YÜZÜNDEN.....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...
Son dakika... Bakan Yılmaz'dan öğretmenlere uyarı
Son dakika... Bakan Yılmaz'dan öğretmenlere uyarı