İhraç olanları sevindirecek yeni gelişme

Aktif Sen ve Bank Asya nedeni ile ihraç olan memurları sevindirecek haberimiz var. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, sendika ve bankadan dolayı MEB personelinin FETÖ/PDY örgüt üyeliği kapsamında değerlendirilemeyeceğini hükmetti. işte haberin detayı

13 Mart 2017 - 07:46 - Güncelleme: 13 Mart 2017 - 09:39

Son KHK ile birlikte toplam kamudaki ihraçlar 100 bini buldu, açığa almalar, görevden uzaklaştırmalar ile birlikte kamuda hakkında FETÖ ile ilgili işlem yapılan öğretmen, memur sayısı 150 bini geçti.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı  Aktifsen ve Bank Asya'dan ihraç Edilenler için bir karara imza attı ....

ADANA SAVCILIĞININ BANK ASYA VE SENDİKA KARARI

Masum olan ancak sendikadan ya da Bank Asya’dan ihraç edilen memur, öğretmen, MEBpersoneli için Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen bir karar umut oldu. Savcılık tarafından verilen karara göre sendika üyeliği ve pasif bir banka hesabı (hesap hareketleri önemli) FETÖ/PDY örgüt üyeliği şüphesi taşımadığı belirtildi.

28.02.2017 tarihli olduğu belirtilen karara göre savcılık Aktif Eğitim-Sen üyeliğini, Bank Asya hesabını tek tek ya da ikisi bir arada değerlendirdiğinde FETÖ üyeliği olarak görmemiştir.  Mahkeme kararında 26 kişi hakkında verilen bilgiler yer almaktadır.

Sadece Aktif Eğitim-Sen (Aktif-Sen) üyesi olan şüpheli MEB personelleri hakkında verilen karar;

Sendika ihraç


Yukarıdaki kararda görüldüğü üzere sadece Aktif Eğitim-Sen üyeliğinin olması FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üyelik için delil teşkil etmemektedir.

Aktif Eğitim-Sen üyesi olmayan ancak Bank Asya hesabı bulunan MEB personeli hakkında verilen karar;

Banka İhraç

Yukarıda belirttiğimiz şüphelinin sendika üyeliği yok Bank Asya hesabı var. Bu yüzden bu durum FETÖ üyeliği için delil teşkil etmiyor.

Hem Bank Asya hesabı hem de Aktif Eğitim-Sen üyeliği bulunan şüpheliler için verilen karar örneği;


Banka ve Sendika İhraç


Yukarıdaki kararda ilgili MEB personelinin hem sendika üyeliği var hem de Bank Asya hesabı var. Banka hesabını okul taksiti ödemek için açtığı belirtilen açıklamada FETÖ bağlantısına delil olamayacağı ifade edilmiştir.Sendika Banka FETÖ

Yukarıdaki şüphelinin açıklama kısmında ise kişinin sendika üyeliğinin ve banka hesabının olduğu görülmektedir. İlgili MEB personelinin Bank Asya hesabındaki hareketlilik değerlendirilmiştir. Bank Asya hesabındaki hareketliliğin az olması nedeniyle hem sendika üyeliği hem banka hesabı olan ilgili kişinin FETÖ/PDY üyeliği için süreklilik, yoğunluk ve çeşitlilik faaliyeti içerisine girmediği kararı verilmiştir.


Kaynak: Kamudanhaber.net
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı