İhraç olan öğretmen eylem yaptı para cezası aldı

Öğretmenlikten ihraç edilen on binlerce kişiden sadece biri olan Engin Karataç haksız yere ihraç edildiği için sesini hükümet yetkililerine duyurmak istedi ve eylem yaptı. Ancak bu eylem Karataş'a pahalıya patladı .para cezasına çarptırıldı .Öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen öğretmen, hakkını aramak için değişik eylemlere başvurdu. Öğretmene bir de para cezası kesildi

02 Mart 2017 - 16:28 - Güncelleme: 02 Mart 2017 - 18:46

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu'nda sınıföğretmenliği yapan Engin Karataş, KHK ile görevinden ihraç edildi. Bunun üzerine göreve iadesi için çeşitli eylemler yapan Karataş'a bir de para cezası kesildi

Eğitim-Sen üyelerinden olan ilkokul öğretmeni Engin Karataş, geçtiğimiz 29 Ekim'de yayımlanan KHK ile görevinden ihraç edildi. Bu KHK ile ihraç edilen 8 Eğitim-Sen'li öğretmenden biri olan Karataş, göreve iade edilmesi için eylemlere başladı.

Karataş ilk eylemini 4-7 Ocak tarihlerinde Belediye Meydanı'nda yaptı. Elinde 'işimi ve öğrencilerimi istiyorum' yazılı döviz bulunduran Karataş, kendisine merak edip soranlara haksız şekilde görevden alındığını anlattı. Eylem yapan Karataş, polis tarafından gözaltına alındı. 8 Ocak'ta eylemini sonlandıran Karataş, 13 Şubat'ta yeniden eylem yaptı.

Son olarak denize girerek eylem yapan Karataş'a bugüne kadar 15 kez 227'şer lira toplamda ise 3 bin 405 lira para cezası kesildi.

Karataş bunun üzerine cezalara itiraz etmek için adliyeye gitti. Sadece işini geri istediğini ve eylemlerinde kimseye zarar vermediğini belirten Karataş, "OHAL'in sürekli uzatılması sebebiyle hukuk yollarına başvurumun engellendiğini, dolayısıyla tarafıma yapılan haksızlığı bağırmadan ve slogan atmadan sakince anlatmam 'kamu güvenliğini, kamu düzenini ya da genel sağlığı ihlal' niteliğinde değildir. Aksine, ben eylemler sırasında kamudan ve beni tanıyanlardan büyük destek gördüm. Bu nedenle cezalara itiraz ettim. Çok sevdiğim mesleğimi geri alana kadar eylemlerimi sürdüreceğim." dedi.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...