İhraç edilip takipsizlik alanlarla ilgili flaş açıklama

KHK ile görevlerinden ihraç edilen ve haklarında savcılıklar tarafından soruşturma açıldıktan sonra takipsizlik kararı verilenlerin görevlerine iade edilmelerine ilişkin açıklama MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'dan geldi.

19 Ocak 2018 - 23:32 - Güncelleme: 19 Ocak 2018 - 23:44

MHP Grup Başkanvekili, Samsun Milletvekili Erhan Usta mecliste yapılan görüşmelerde söz alarak, ihraç edilen kamu görevlilerinden takipsizlik ve beraat kararı alanların görevine iade edilmelerine ilişkin açıklama yaptı
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Mecliste yapılan görüşmelerde FETÖ irtibatı nedeniyle kamudan ihraç edilmiş ancak aradan geçen zaman içerisinde hakkında ceza soruşturması açılması sonucu, savcılık veya mahkeme tarafından yapılan detaylı araştırma ve inceleme sonrası takipsizlik/beraat kararı alarak FETÖ ile irtibatı olmadığına dair hukuki tespit yapılan ve suçlamalardan aklanan kişilerin mağduriyetlerine değindi. Grup Başkan Vekili Usta'nın konuya ilişkin açıklaması "Kovuşturmaya gerek yoktur." kararı alan veya beraat kararı alan kamu görevlilerinin görevlerine iadesi konusu bir an evvel çözülmelidir. Komisyona gitmeksizin hemen KHK'lara bu kişilerin isimlerinin konulması konusunda kurumlar gayret gösterip bu işi çözmelidir!

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2018 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • öğretmen mağdur
  6 ay önce
  Sendika üyeliği nedeniyle 672 Sayılı KHK ile meslekten ihraç edildim, neredeyse 20 aydır mağdurum, savcılık tarafından yaklaşık 6-7 ay önce takipsizlik kararı verildi, komisyona başvuru yapalı da 7 ay oldu, hala bir sonuç çıkmadı, keşke meslekten ihraç ederken yargından mal kaçırır gibi bizi işimizden edenler aynı şekilde yangından mal kaçırır gibi işimizi iade etseler, bu mağduriyet, bu zulüm ne zaman bitecek ve daha ne kadar bekleyeceğiz
 • YUSUF ATMACA
  7 ay önce
  İrtibat iltisak ile TERÖRİST iftirası atılanlar ne olacak? Aktifeğitim ve Bankasya yasal kurumlar. Bize TERÖRİST diyenlerin kendileri TERÖRİSTtir.
 • Öğretmen
  6 ay önce
  Tarafımdan sehven oy kullanılmıştır. Parmaklarla sayfayı veya yorumu ötelerken zorunlu olarak beğenmiş oluyor insan sistemden kaynaklanıyor zannedersem. Aslında (beğen) yanında - (yani geri almak) olmalıdır. Görmemde de sorunum var. Herkese selam ve iyi günler dilerim.
 • fethi gürol
  7 ay önce
  tebrik ediyorum kendisini. ama iktidar malesef dinlemiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte o yazı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte...
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere son dakika mesajı
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere son dakika mesajı