İhraç Edilen Öğretmenler İçin Beraat Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından haklarında dava açılan, mahkeme kararı beklenmeden ihraç edilen 3 öğretmen beraat etti.

İhraç Edilen Öğretmenler İçin Beraat Kararı
25 Eylül 2019 - 14:00 - Güncelleme: 25 Eylül 2019 - 19:29

Didim Demokrasi Platformu ile birlikte eylemlerde ve etkinliklerde pankart taşıma ve slogan atma nedeni ile Eğitim-Sen üyesi öğretmenler hakkında açılan dava Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Yargı kararı beklenmeden ihraç edilen Gökhan Gök, Mehmet Sarıtaş, Dursun Keleş ve açığa alınan Mustafa Dağlı, Orhan Görü, Turgay Elçi isimli öğretmenler hakkında mahkemede beraat kararı verildi.

Açığa alınan öğretmenlerden Turgay Elçi, ‘’ Bizim düşünce ve ifade özgürlüğümüzü, sendikal haklarımızı kullanarak katıldığımız eylemleri suç görerek 26 Ekim 2016 tarihinde Kaymakamlık OHAL Bürosu kararı ile açığa alındık. Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından açılan dava Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın 3. Duruşmasında beraat verildi. Temyiz yolu açık fakat Yargıtay kararı olduğu için temyiz yolu itiraz edilse dahi bir şey çıkmaz. Beraat sonucu ile OHAL Komisyonunda ihraç edilen üç arkadaşımın dosyası ile Aydın İdare Mahkemesi’ne kararla birlikte yürütmeyi durdurma talebi için dava açacağız. Açığa alınanlarında bu hafta göreve başlama yazıları yazılacak.’’ dedi.

 

Ayrıca bu süreçte her daim beraber olduklarını, yaşamdan ve arkadaşlarından kopmadıklarını ifade etti. Kendileri hakkında rapor yazan görevliler ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını ve dava açacaklarını da belirten Elçi, ‘’Kendilerini hakim yerine koyan insanlar, bunun bedelini en ağır şekilde ödemeli, başkalarının başına gelmemesi için.’’ ifadelerinde bulundu.

Bu haber 2099 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort