İhraç edilen öğretmenden ''alternatif karne'' şenliği

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan KHK'lar ile ihraç edilen öğretmen Mehmet Sarı’nın 15 haftadır gerçekleştirdiği  ‘Sokak okulu’ etkinliği dün ‘alternatif karne şenliği’ ile son buldu.

02 Haziran 2017 - 11:16 - Güncelleme: 02 Haziran 2017 - 11:22

Vasfı Rıza Zobu İlkokulu’nda ihraç edilen öğretmen Mehmet Sarı, ihraçlara karşı öğrencileri ve velileri ile 15 haftadır gerçekleştirdiği  ‘Sokak okulu’ etkinliği dün  ‘ alternatif karne şenliği’ ile son buldu. 

Öğrenci ve velilerin, “Sevgiye KHK işlemez”, “Öğretmenimizin suçu ne”, “Sokak okulu kuran Mehmet öğretmene adalet istiyoruz”, “KHK ile öğretmenimize yapılan haksızlık hepimizdir” dövizleri taşıdı. Öğretmen Sarı ise, “Öğrencilerimi istiyorum” dövizini taşıdı. 

Yüzlerce kişinin katıldığı etkinliğe yönelik polis “müdahale edeceğiz bitirin” uyarısında bulundu.  Sarı, okulların tatile girecek olmasından dolayı öğrencilerine karne dağıttı. Oyunlar oynanan, gösteriler yapılan ve kitap dağıtılan etkinlikte, adalet için kitap okuma, sokak dersi, veli konuşmaları yapıldı. Karne dağıtımının ardından ise ‘öğretmenimizi istiyoruz’ diye gökyüzüne balonlar bırakıldı.

Burada konuşma yapan Sarı, “7’den 70’e adalet için kitap okuduk.  Sokakta ders yaptık.  Soğuk, yağmur, çamur demeden, baskı ve tehditlere aldırmadan hiç aksatmadık sokak okulumuzu. Malum yaz geldi. Okullar tatile giriyor. Biz de sokak okulunuza kısa bir ara verelim dedik. Çetin ve yorucu bir eğitimdi sokak okulunun adalet eğitimi. Hem duyarsız topluma mesaj veriyor, onları adalet için ışık yakmaya çağırıyor, hem de baskı ve tehditlere boyun eğmeyerek eşi görülmemiş bir eylemi hayata geçiriyorduk. Öğretmenlik biz bitti demeden bitmeyecek” dedi. Son olarak Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya selam gönderen Sarı şunları söyledi: “Yaşamlarını ortaya koyarak direnen, taleplerini karşılanmak yerine hapse atılarak gözlerden ırak ölüme bırakılan Nuriye ve Semihi unutmadık. Cinayete ortak olmamak için herkesi göreve çağırdık. Yani 30 Mayıs ta öğretmenlik biz bitti demeden bitmez dedik ve yüzlerce veli öğrenci KHK’ler hükümsüzdür dedi. Daha bitmedi. Öğretmeye devam edeceğiz.” dedi.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE FOTOĞRAFLARI
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE...
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!