İdareciler Keyfi Görevden Almalardan Tedirgin

İdareciler Keyfi Görevden Almalardan Tedirgin
13 Aralık 2019 - 09:37

İdareciler Keyfi Görevden Almalardan Tedirgin

  Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, asılsız iddialar okul idarecilerine karşı çeşitli uygulamaların kaygı ile izlendiğini belirtti. Kalkan, asılsız iddialar ve kamu yararı gözetlemeden özensiz bir şekilde yürütülen soruşturmaların idarecileri tedirgin ettiğini belirtti

Ismarlama Şikayetler İle Soruşturma

   Aydın Kalkan konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda okullarda keyfi uygulamalar ile soruşturmalar başlatıldığını belirtti. Ismarlama şikayetler oluşturularak incelemeye tabi tutulmadan bu şikayetlerin doğrudan davaya dönüştürüldüğünü bildirdi. Açılan soruşturmalarda ise idarecilerin görevden alınmaları teklif edilmektedir şeklinde açıklama yapan Aydın Kalkan, ciddi hatalar içinde bulunan kimsenin elbette yönetici olarak kalmasını istemediklerini belirtti. Fakat konu ile ilgili açılan davalarda okulda sadece iki öğretmenin şikayetçi olduğunu geriye kalan tüm öğretmenlerin memnun olduğunu sözlerine ekledi.

   Aydın Kalkan üyelerinin mağduriyetlerini mutlaka yargıya taşıyacaklarını belirterek davalarda kamu ciddiyeti ve hakkaniyet talep edildiğini belirttiler. Demoklesin kılıcı gibi idarecilerin doğrudan cezalandırılmasını sonuçlarının idarecilerin ellerini taşın altına sokmamaları olacağını söyleyen Kalkan,sadece yönetmeliklere uyan ve hiçbir şeye karışmayan idareciler oluşacağını söyledi.

Yeni Uygulamalara Ve Fikirlere Açık İdareciler

  Kalkan, idarecilerin oluşturulmaya çalışıldığı modelden ziyade gelişime ve yeni fikirlere açık olması gerektiğini vurguladı. İletişim alanların açık olan idareciler ile okulların zirveye taşınacağını söyleyen Aydın Kalkan, soruşturmaların dışarıdan yönetildiğini de belirtti. Keyfi olarak yapılan şikayetler ile idarecilerin davalara dahil olması herkesi tedirgin ediyor.

 

Bu haber 415 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort