Hüseyin Avni Mutlu görevden uzaklaştırıldı

Hüseyin Avni Mutlu görevden uzaklaştırıldı

İstanbul Vali'si görevini yaparken İçişleri Bakanlığı tarafından merkeze çelilen ve Merkez Valisi olarak görevine devam eden Hüseyin Avni Mutlu bakanlık tarafından bu görevinden de uzaklaştırıldı.

19 Temmuz 2016 - 10:43

İstanbul Vali'si olarak görevini yaparken İçişleri Bakanlığı tarafından merkeze çelilen ve Merkez Valisi olarak görevine devam eden Hüseyin Avni Mutlu bakanlık tarafından bu görevinden de uzaklaştırıldı.

Akın Öztürk'ten flaş darbe ifadesi 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından görevden almalar ve tutuklamalar devam ederken çok flaş bir ismin de uzaklaştırılması dikkat çekti. İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu görevden uzaklaştırılan isimler arasında en göze çarpanlardan biri oldu.
İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı.
Darbe sonrası yapılan operasyonlar İçişleri Bakanlığı'na da sıçradı ve bakanlık, merkez ve taşra teşkilatlarında görevli 246 mülki idare amiri, 7 bin 899 emniyet, 614 jandarma ve aralarında sahil güvenlik komutanının da bulunduğu 18 sahil güvenlik personeli olmak üzere toplam 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldı.
Görevden uzaklaştırılan 246 mülki idare amirinin içerisinde en dikkat çeken isim ise, İstanbul'un eski Valisi olan ve daha sonra Merkez'e alınan Hüseyin Avni Mutlu oldu. Mutlu, Merkez'deki görevinden de uzaklaştırıldı.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu görevinden uzaklaştırıldı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Binlerce öğrencinin dersliği ve öğretmeni yok
Binlerce öğrencinin dersliği ve öğretmeni yok
Eğitim fakülteleri 6 yıla mı çıkartılacak ?
Eğitim fakülteleri 6 yıla mı çıkartılacak ?