Hümeyra Öğretmenden Edebiyat Sokağı

Bahçelievler Kemal Hasoğlu Anadolu Imamhatip Lisesi öğretmeni Hümeyra Yalçınkaya ve "edebiyat zümre öğretmenleri" önderliğinde yapılan Edebiyat Sokağı adlı çalışma büyük ilgi topladı. Mülki amirler de dahil çok sayıda katılımcının da açılışta yer aldığı çalışmayı Hümeyra öğretmen ve zümre arkadaşları şöyle özetledi;

18 Aralık 2016 - 11:17 - Güncelleme: 18 Aralık 2016 - 22:33

Hamur kıvamındaki hayatlarımızı şekillendiren okullarımızda sadece bir ders adı değildir edebiyat. Edebiyat; duygularımızı, hayallerimizi, düşüncelerimizi estetik bir şekilde ifade edişimizdir aynı zamanda.
     Biz edebiyat zümresi olarak dedik ki: Öğrencilerimizle coşkularımızı, hayallerimizi, özleyiş ve bekleyişlerimizi bir sokakta somutlaştıralım ve bu sokak aynı zamanda bize “aidiyet” duygusunu sonuna kadar yaşatan okulumuzun da bir simgesi olsun.
     Büyük bir coşkuyla başladık sokağımızı oluşturmaya… İlk temamız sonbahar oldu. Meğer ne cevherler varmış aramızda, ortaya çıkacakları mecrayı bekleyen... Yapraklar, dallar, kozalaklar, topraklar şiirlerle, hikayelerle, kompozisyonlarla birleşince sımsıcak, sevgi dolu, her biri birbirinden güzel sanat eserleri süsledi sokağımızın duvarlarını. Bu güzel çalışmalara, budanmış ağaçlardan aldığımız dallarla, parklardan topladığımız sarmaşıklarla, yollardan topladığımız gazetelerle üç boyut kazandırdık sonra… Meyve kasaları çerçevelerimiz oldu, kullanılmayan bahçe çitleri panolarımız oldu. Sandıkta bekleyen büyükanne perdeleri pencerelerimizi süsledi.
      Öğrencilerimizle çıktığımız bu sokak macerasında, sizleri de Necip Fazıl’ın kaldırımlarında yürümeye, Turguy Uyar’la göğe bakmaya, Ahmet Haşim’le merdivenleri ağır ağır çıkmaya ve sokağımızın loş ışığında, hayallerimizin dünyasına bir bilet alıp bankımızda oturarak yolculuğun tadını çıkarmaya bekliyoruz.
Görüntünün olası içeriği: iç mekan
Görüntünün olası içeriği: iç mekan
Görüntünün olası içeriği: iç mekan
Otomatik alternatif metin yok.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami...
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü